Bývalý slávistický cíl Trézéguet se může v Premier League ohřát pouze rok...

Bývalý slávistický cíl Trézéguet se může v Premier League ohřát pouze rok...

Egyptského reprezentanta Mahmouda Ibrahima Trézégueta si budou pamatovat zejména fanoušci sešívaných barev, protože byl svého času jednou nohou právě ve vršovickém Edenu.

Bývalý rychlonohý hráč turecké Kasimpasy či belgických značek Anderlecht a Royal Mouscron se však nakonec při odchodu z turecké Süper Lig rozhodl pro ostrovy, kde si vybral Aston Villu.

Tradiční birminghamský klub z Villa Parku do něj v létě loňského roku investoval devět milionů eur (což byla suma nad slávistické možnosti), ovšem krajan Mo Salaha zatím v Premier League neprorazil tak, jak by se čekalo.

Byť si v anglické lize připsal hned čtyřiadvacet startů, v základní sestavě figuroval pouze třináctkrát a dohromady strávil na trávnících 1325 minut čistého času s bilancí tří přesných zásahů, což je znatelně menší produktivita, než ho zdobila v Turecku.

I když by to šlo svést na adaptaci, kdo ví, jestli v Anglii vydrží i nadále a jestli jí nezamává již po jednom roce. Podle britského listu Daily Mail totiž o něj projevuje zájem turecký gigant Besiktas Istanbul.

Představitelé "tureckého Bílého baletu", jehož kádr čítá jména jako Karius, Vida, Elneny, Lens, Ljajič, Diaby, Yilmaz nebo Boateng, ho ze své soutěže velmi dobře znají a vyloženého zajíce v pytli by si tedy nepořizovali.

Ve hře mohlo být vzhledem k nedávné nemalé pořizovací ceně i hostování s opcí, leč nejdůležitější bude konečné stanovisko předposlední Aston Villy a jejího manažera Deana Smithe...