Stadion Realu Madrid se proměnil v obří sklad

Stadion Realu Madrid se proměnil v obří sklad

„Svatostánek“ fotbalistů „Bílého baletu „se přeměnil na centrální sklad se zdravotnickým materiálem. Španělský klub tak pomáhá v boji proti koronaviru. Ve Španělsku je více než 56 000 infikovaných lidí.

Nedávno se tam hrál ještě fotbal. Nyní se představitelé Realu dohodli s nejvyšší sportovní radou o tom, že větší množství zdravotnického materiálu uskladní na jednom místě kvůli lepší a rychlejší distribuci potřebných věcí pro zdravotníky po celé zemi.

Hráči Realu už společně financují přepravu zdravotnického materiálu do země. Nejen hráči „Bílého baletu“, ale celý klub s prezidentem Florentinem Pérezem věnoval až nespecifikovanou, tak významnou částku na boj s koronavirem.

Real už je přes týden v karanténě. Někteří hráči basketbalového týmu Realu Madrid měli totiž pozitivní test. Navíc Madrid a okolí je koronavirem silně zasažen. Podobně je tomu tak i v Katalánsku.

První oběť se objevila už i přímo v Realu Madrid. Minulý týden nemoci podlehl bývalý předseda Lorenzo Sanz. Fernando Martín, jakožto další bývalý šéf klubu je také nakažený.

Pomáhá řada známých sportovců. Ve Španělsku přispěli Argentinec Lionel Messi a bývalý trenér Barcelony Pep Guardiola. Oba věnovali nemocnicím v Katalánsku milion eur.