Strach ze Citizens? Kdo z Premier League nechce Manchester City v Lize mistrů?

Strach ze Citizens? Kdo z Premier League nechce Manchester City v Lize mistrů?

Deset týmů v Premier League podalo žádost u arbitrážního soudu, aby Citizens nebylo umožněno hrát evropské poháry, zatímco jejich odvolání teprve probíhá. Na stranu Citizens se postavil Sheffield United.

Přestože se nehraje, tak rivalita v Anglii neutichá. Elitní kluby se přimlouvají, aby City nebylo umožněno hrát Ligu mistrů už příští ročník.

Z oněch deseti klubů to je například Chelsea, Leicester, Manchester United, Wolves, Tottenham, nebo Arsenal. K nim se ale pro některé nečekaně přidal i Liverpool. Právě připojení „The Reds“ je pro zástupce „Citizens“ velmi překvapivé. Domnívá se, že to bude mít velký vliv na budoucí vztahy mezi kluby.

Manchester City dostal od UEFA v únoru pokutu v přepočtu tři čtvrtě miliardy korun, což by bohatý celek ani tolik netrápilo. Horší je ale dvouletá stopka pro evropské poháry. City se údajně dopustilo porušení finančního fair play.

Porušení však City odmítá a už dávno podalo odvolání k Mezinárodní sportovní arbitráži. Konečný výsledek sporu by byl vhodný vědět do konce června, jenže i na sportovní soud dolehlo šíření koronaviru, takže kdy se o osudu celku z Manchesteru rozhodne je ve hvězdách.

Některé anglické deníky informují, že City porušuje pravidla dlouho a v Lize mistrů nemají už dávno co dělat. Další pak píší o tom, že protest ostatních celků nebude mít moc velkou váhu.