Na Slovensku se dohrálo. Zatím jen v nižších soutěží, jak to bude u nás?

Na Slovensku se dohrálo. Zatím jen v nižších soutěží, jak to bude u nás?

U našich sousedů už mají jasno. Kvůli pandemii ukončili a rovnou anulovali většinu nižších soutěží dospělých i mládeže. U nás se s tímto krokem zatím vyčkává a spíše se vedou debaty kolem nejvyšších lig.

Slováci soutěžní ročník 2019/20 mají vyřešený. Tedy alespoň od třetí ligy dolů – jakoby nebyl. Žádný tým se nebude radovat z postupu a žádný nebude ani smutnit ze sestupu. Na podzim se začne znovu.

Ke konečnému závěru došly tři regionální orgány, informuje server sport.cz. Došlo tak na rozhodnutí nevyšších orgánů SR kvůli mimořádné situaci způsobené pandemií koronaviru. Stejně tak reagovali krajští zastupitelé, kteří vyzvali i celý svaz.

Slovenský fotbalový svaz s první a druhou ligou vyčkává stejně jako celá Evropa. U nás FAČR vystavil stopku v první polovině března.

„O dohrání soutěží stojí samotné kluby. Lidé fotbal milují, mají vůli hrát. Jen musíme počkat, až to situace dovolí," řekl před časem pro Deník předseda Středočeského krajského fotbalového svazu Miroslav Liba, jehož slova zveřejnil web sport.cz.

Jestli bude v Česku opačný postup je otázka. Nicméně Liba to před naznačil. „Je třeba si uvědomit, že jsme vázáni i na (vyšší) české soutěže, čili tuhle tematiku už bychom neřešili jen my ve středních Čechách, ale řešilo by ji vedení FAČR.“

Liba by nejraději i nižší soutěže dohrál. „Jen řeknu, že co se týče postupů a sestupů, tak o nich bychom mluvili i se zástupci klubů, nechtěl bych to rozhodovat jen tak od stolu,“ citoval slova předsedy Středočeského krajského fotbalového svazu web sport.cz.