Koller jako Gott na Slavících. Uvedení do Síně slávy FAČR nečekal a byl překvapen...

Koller jako Gott na Slavících. Uvedení do Síně slávy FAČR nečekal a byl překvapen...

V roce 2000, čili přesně dvě dekády zpět, se z individuální ceny Fotbalista roku radoval Jan Koller, jemuž tehdy bylo 26 let. V roce 2020 pak byl nejlepší střelec v historii české reprezentace uveden do Síně slávy FAČR.

Jak internacionál vzpomíná na časy okolo milénia? "Byl to pro mě šok. Měl jsem pocit, že mě v Česku nikdo nezná, ze Sparty jsem odcházel do Belgie jako nepotřebný. Jenže v devětadevadesátém jsem začal hrát v nároďáku a hned se mi začalo dařit. Tenkrát se všechno otočilo, přestup z Lokerenu do Anderlechtu pro mě znamenal zlom v kariéře. Všechno se kolem mě valilo strašně rychle, ale ustál jsem to, což bylo pro můj další fotbalový život nejdůležitější," zavzpomínal si na stránkách Deníku Sport "Dino".

Letos už ho může těšit skutečnost, že figuruje mezi legendami domácí scény po boku Josefa Masopusta, Ivo Viktora, Josefa Bicana, Andreje Kvašňáka či Antonína Panenky...

To, že se ocitne mezi těmito postavami, nečekal podobně jako Karel Gott při každoročním přebírání Zlatého slavíka. "Já v exkluzivní společnosti mezi velikány? Nečekal jsem to. Překvapilo mě, když mi to volali ze Strahova. Je to velká čest, musím poděkovat všem trenérům a spoluhráčům. Jmenovat je ale nebudu, byl by to dlouhý seznam," pokračovala ve Sportu šestačtyřicetiletá legenda.

Tu však kvůli pandemii koronaviru žádný výlet do Prahy na slavnostní galavečer nečekal. Zůstal v Monaku a nevadilo mu to, protože si na oficiality přílši nepotrpí. "Nezakládám si na tom. Je to ale unikát, rarita. Fotbalista roku se prostřednictvím tiskové zprávy ještě nevyhlašoval. Snad už se to nestane, o celosvětové pandemie nikdo nestojí," uzavřel na serveru isport.blesk.cz Koller.