Důvody, proč není Haaland součástí Old Trafford a neřídí se radami Solskjaera?

Důvody, proč není Haaland součástí Old Trafford a neřídí se radami Solskjaera?

Nechybělo mnoho a stále teprve devatenáctiletý gólostroj Erling Haaland, jenž zaznamenal v barvách Borussie Dortmund v jedenácti soutěžních duelech dvanáct branek, se mohl připravovat se slovutnými Rudými ďábly v jejich tréninkovém centru v Carringtonu a mohl čerpat tréninkové dávky od norského manažera Ole Gunnar Solskjaera.

Proč se bývalý střelec Salzburgu odebral právě do vestfálského Signal Iduna Parku a ne na Old Trafford, kde by ho čekala Premier League? Jeho otec Alfe-Inge Haaland, jenž má za sebou minulosti v Leedsu United, Nottinghamu Forest či Manchesteru City, promluvil a celou situaci osvětlil...

Svému produktivnímu potomkovi poradil, aby upřednostnil bundesligu a postupný vývoj. Na rudé straně Manchesteru ho totiž podle něj chtěl pouze trenér a jeho krajan, nikoliv však sprvání rada dvacetinásobného anglického šampiona. V úvahu se navíc bral i směr, jakým se United právě teď ubírají.

"Musíte jít tam, kde vás chce nejen trenér, ale celý klub. To je nejdůležitější věc. A my měli obavy, jak by na tom Erling byl, kdyby snad musel Solskjaer na Old Trafford předčasně skončit," ozřejmil sedmačtyřicetiletý norský internacionál.

A reakce představitelů dlouho neporaženého celku, v jehož kádru jsou například De Gea, Pogba, Rashford, Ighalo nebo Martial? Údajně za to mohlo útočníkův agent Mino Raiola a jeho požadavky, které považovali za přehnané. United nesouhlasili jak s vysokými procenty z případného dalšího přestupu, tak z výší výstupní klauzule 50 milionů eur, jež jim naopak přišla příliš nízká.