Stašková po výměně Sparty za Juventus: Cítím se fyzicky i technicky připravenější

Stašková po výměně Sparty za Juventus: Cítím se fyzicky i technicky připravenější

Jednou z největších hvězd současného domácího ženského fotbalu je devatenáctiletá útočníce ve službách Juventusu Turín Andrea Stašková, jež byla vyhlášena druhou nejlepší hráčkou roku 2019.

A stříbrné příčce se nebrání. Alespoň prozatím. "Druhé místo beru, konkurence tady je velká. Ale také mám sen dostat se na trůn, snad se mi to podvede třeba příští rok," neskrývá ambice bývalá forvardka Sparty, jejíž slova vyšla na webu sport.cz.

V současném nouzovém stavu ji aktuálně nenajdete na Apeninském poloostrově, nýbrž ve Znojmě, kde je u své rodiny a připravuje se individuálně pod taktovkou svého otce, jenž už ji trénoval také v minulosti...

"Dostala jsem individuální plány od Juventusu i od mého agenta Karola Kisela. Běhám, cvičím na zahradě, kde mám činky. Trénuju rychlost i změny směru. Taťka mě vzal také na hřiště, abych měla u nohy balon," citoval nadějnou ofenzivní teenagerku sport.cz.

Zatímco na podzim toho v barvách Bianconeri až tak moc neodehrála, v roce 2020 už to bylo lepší a aktuálně je jedinou hráčkou Staré dámy, které se podařilo ve všech soutěžích, do které ženy Juve naskočily.

"Začala jsme víc hrát, dávat góly. O to víc mě mrzí, že se všechno zastavilo. Angažmá v Turíně mi dává strašně moc. Cítím se fyzicky i technicky připravenější. Holky mě perfektně vzaly mezi sebe, jsem spokojená. Jsme v poháru, vedeme ligu. Ohrozit nás může jedině Fiorentina. Zápasy s ní jsou jako v Česku derby Sparty se Slavií," zakončila na serveru sport.cz nástupkyně sester Martínkových či sešívané ikony Petry Divišové.