Nejhodnotnější brankáři Fortuna:ligy? Nita je pořád před Hečou, Trmalem i Nguyenem

Nejhodnotnější brankáři Fortuna:ligy? Nita je pořád před Hečou, Trmalem i Nguyenem

Protože už veteráni Jan Laštůvka z Baníku, Vlastimil Hrubý z Jablonce, Jaroslav Drobný z Dynama, Tomáš Grigar z Teplic ani Aleš Hruška z Viktorie Plzeň nepřekračují cenu milionu eur, mezi nejdražší pětici brankářů české nejvyšší soutěže už se nevejdou. A kdo ano?

Celé Fortuna:lize momentálně kraluje Slovanem Liberec vychovaná pětadvacetiletá jednička sešívaného "S" z vršovického Edenu, jejíž tabulková cena je podle údajů specializovaného serveru transfermarkt.com pět a půl milionu eur.

Pakliže by ho chtěl úřadující šampion ligy chtěl prodat, už tak učinil, protože nějaké nabídky již na Sinobo Stadium dorazily, ovšem Slavia stejně jako v případě Tomáše Součka čeká až na tu pravou. Roky 2020 či 2021 však nákladný transfer ven přinést mohou...

S velkým odstupem za Kolářem je aktuální dvojka konkurenční Sparty Florin Nita, který už sice dávno překročil třicítku, nicméně hodnotu si udržuje stále. Protože je se rumunský reprezentant svou současnou pozicí na Letné nespokojen, letošní léta ho pravděpodobně z české metropole odvane.

Třetí a čtvrtí muži pořadí jsou na podobné úrovni a oba je spojuje Slovácko. U devětadvacetiletého Milana Heči jde o minulost, o osm let mladšího reprezentanta do jednadvaceti let o přítomnost. I on už však byl v posledních měsících spojován například se Spartou a také on již má mít hodnotu přesahující milion eur.

Celkové páté místo patří liberecké jistotě jménem Filip Nguyen, jenž svého času vyhnal do skotské Premiership Václava Hladkého, jenž nyní díky výkonům ze St. Mirrenu patří k nejlépe hodnoceným gólmanům tamní branže. I když už je exsparťanovi Nguyenovi sedmadvacet let, při vší úctě k podještědské značce ho pravděpodobně čeká ještě o něco lepší klub, než jen ten, který sídlí na stadionu U Nisy. Zdatný obchodník Ludvík Karl ho však neprodá levně.

5 nejdražších brankářů současné Fortuna:ligy:

Ondřej Kolář (25 let, Slavia) - 5,5 milionu eur
Florin Nita (32 let, Sparta) - 2 miliony eur
Milan Heča (29 let, Sparta) - 1,25 milionu eur
Matouš Trmal (21 let, Slovácko) - 1,1 milionu eur
Filip Nguyen (27 let, Liberec) - 950 tisíc eur