Nedívá už se Marcelo vstříc nové adrese? Jeden vážný zájemce by tu byl...

Nedívá už se Marcelo vstříc nové adrese? Jeden vážný zájemce by tu byl...

Dlouholetý brazilský reprezentant Marcelo už je součástí madridské hierarchie od úvodu roku 2007, kdy přišel do struktur Realu Madrid z Fluminense za šest a půl milionu eur.

Brzy by však mohla jeho mise na slovutném San Bernabéu po více než třinácti letech skončit...

O čtyřnásobného vítěze LaLigy a čtyřnásobného vítěze Ligy mistrů se totiž začal opět zajímat Juventus, který se onou myšlenkou na jeho přetáhnutí na Apeninský poloostrov zajímal již v letním přestupovém okně.

Ač má jednatřicetiletý svěřenec kouče Zinedina Zidana ve španělské metropoli platnou smlouvu až do června 2022, čili na více než dva další ročníky, změně by mohl být nakloněn hned z několika důvodů.

Jednak by se znovu sešel v jednom dresu se svým kamarádem Cristianem Ronaldem, jednak by okusil další z pěti nejlepších evropských soutěží (Serie A) a jednak by znovu mohl hrát pravidelněji.

Zatímco v minulosti problém s vytížením neměl, v momentálně přerušené sezoně 2019/2020 ho často posadil na lavičku čtyřiadvacetiletý francouzský bek Ferland Mendy, jehož si klub před časem pořídil za 48 milionů eur z Olympique Lyon.

Sám rodák z Rio de Janeira šel do akce v LaLize pouze jedenáctkrát, což je vytížení, které naposledy zažil na jaře 2007 ještě jakožto teenager.

LaLiga - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.