Uskromnit se v těžkých časech? Pro některé hráče Barcelony jen těžko představitelné…

Uskromnit se v těžkých časech? Pro některé hráče Barcelony jen těžko představitelné…

Vedení Barcelony právě svádí boj se svými vlastními hráči, kteří v době virové pandemie jen s těžkým srdcem přijímají podmínky týkající se snížení jejich platů.

Jednání mezi vedením a hráči jsou podle zpráv stanice ESPN aktuálně v plném proudu, doposud se však obě strany nemohou shodnout na nějakém přijatelném řešení.

Kvůli ekonomické krizi sáhly ke snížení platů už kanadskoamerické soutěže, jako jsou NHL či NBA. Když ovšem došlo ke škrtům v Katalánsku, fotbalisté se začali bouřit.

Jména, která se proti klubu postavila, si nechal uvedený zdroj pro sebe. Mezi tuto skupinku prý ale nepatří kapitán Lionel Messi, jenž osobně věnoval jeden milion euro lékařskému personálu, který proti pandemii každodenně bojuje.

Jak uvádí deník AS, hráči z první pozice tabulky LaLigy nebudou mít rozhodující slovo o tom, zdali jejich platy zůstanou nebo nezůstanou stejné. Dle španělských zákonů o stavu nouze tak klub může jednat i bez souhlasu druhé strany.

Hlavní důvod, proč se vedení katalánského celku rozhodlo smlouvat, je ten, že si do budoucna nechce nechat rozhádat kabinu. Doposud to ale nevypadá, že by shoda byla někde blízko.