Itálie, nebo Německo? Schickův agent promluvil, jak se věci mají

Itálie, nebo Německo? Schickův agent promluvil, jak se věci mají

Ačkoliv je momentálně veškeré fotbalové dění zastaveno, stále platí, že se český legionář Patrik Schick nachází na ročním hostování v Lipsku, kam zamířil z AS Řím. Co bude, až tato doba vyprší?

V Itálii se momentálně začaly šířit „poplašné“ zprávy, že se s čtyřiadvacetiletým útočníkem opět počítá, a tak si jej římští vlci vezmou zpátky. Zmíněná informace se zakládá i na spekulaci, že v době koronavirové krize nebude mít Lipsko dostatek finančních prostředků, aby hráče ze Serie A mohlo vykoupit.

S prohlášením italských medií však silně nesouhlasí manažer českého kanonýra Pavel Paska. „Je to hra a pouhá taktika. Vůbec to není tak, že Lipsko nemá peníze. Německé kluby jsou nejzdravější v celé Evropě. Všude jinde se vše klepe v základech, snad vyjma Premier League,“ sdělil deníku Sport.

Součástí Schickova devadesátimilionového hostování je i opce, která aktuálně třetímu týmu tabulky Bundesligy dovoluje hráče vykoupit za 740 milionů korun. Pokud by byla tato doložka aktivována, stala by se z bývalého fotbalisty Sparty nebo Sampdorie nejdražší posila v historii klubu.

„V Itálii už psali, Patriku můžeš se vrátit domů, těšíme se na tebe, ale je tady jednostranná opce pro Lipsko. Vážně to beru jako vyjednávací taktiku, jde o velké peníze, uvidíme. Když něco prodáváš a chceš peníze, někdy musíš jít s cenou dolů. Jsme v klidu. Platí, že pro Patrika je Lipsko ideální destinace,“ doplnil pro deník Sport manažer Paska.