UEFA zaslala klubům pokyny: Čeká nás posun příští sezony i změny přestupových termínů

UEFA zaslala klubům pokyny: Čeká nás posun příští sezony i změny přestupových termínů

Doposud jsem nevěděli, jak to s budoucností fotbalových soutěží vlastně bude, až teď nám tuto informaci nastínily podrobnosti ze čtvrteční konference, jíž se účastnili zástupci UEFA, Asociace evropských klubů a European Leagues.

Hlavním záměrem dle nařízení je dohrát současný ročník, což bude v důsledku koronavirové krize znamenat, že se posune jak původní letní přestupový termín, tak i začátek příští sezony.

Dle tiskové zprávy, kterou zveřejnil deník Sport, bude jen příliš obtížné dohrát všechna utkání dříve než do 30. června. V souvislosti s tímto odhadem byl tedy vymyšlen nový plán, že by se prodloužily aktuálně rozehrané sezony do konce července, popřípadě až začátku srpna. Zmíněný návrh se mimo jiné vztahuje také na obě evropské soutěže.

Aby se usnadnil a především urychlil běh věcí, bude umožněno hrát Ligu mistrů a zároveň ligová kola ve stejný den i čas. Zdali by se podařilo všechny zápasy do srpna napříč všemi evropskými ligami ukončit, začátek nového ročníku by se uskutečnil v jednotném časem, a sice 12. září.

„Prodloužení sezony by mělo znamenat změnu přestupního termínu, tedy hráči se smlouvou do 30. 6. by patrně měli mít možnost dohrát sezonu ve stávajícím klubu bez omezení,“ uvádí na svém webu deník Sport, který rovněž potvrzuje, že se jednotlivé body mohou ještě měnit. „Rádi bychom ale zdůraznili, že se jedná o body a témata, která jsou stále diskutována, tudíž žádný z těchto bodů není v tuto chvíli odsouhlasený či přijatý jako platný,“ znělo ve zprávě.