Jeden centimetr ofsajd není ofsajd, pronesl Čeferin a na příští sezonu plánuje změnu pravidel

Jeden centimetr ofsajd není ofsajd, pronesl Čeferin a na příští sezonu plánuje změnu pravidel

UEFA plánuje pro příští ročník odebrat videorozhodčím v kabině „tenké“ posuzovací čáry, které rozhodují o minimálních ofsajdech.

Sám prezident Aleksander Čeferin byl dlouhou dobu odpůrcem videa. Následně však pochopil, že je pokrok nutný a změnu přijal.

Jakmile se nová technologie ujala své moci, přestalo se nejvyššímu muži evropského fotbalu líbit to, že odebírá fanouškům radost ze vstřeleného gólu, což je častokrát zapřičiněno tím, že je hráč v milimetrovém postavení mimo hru.

„Jeden centimetr ofsajd není ofsajd, tohle není smysl toho pravidla,“ pronesl rozhněvaný Čeferin v rozhovoru pro stanici Sky Sports.

„VAR je tu od toho, aby zasáhl při zjevných chybách rozhodčích. Proto hodláme zavést širší posuzovací čáry. Linie, které se používají nyní, vám mohou zničit celou sezonu kvůli jednomu špatnému rozhodnutí,“ doplňoval.

V praxi by to mohlo vypadat tak, že nám na videu širší nakreslené čáry v rámci evropských soutěží pustí ofsajdové situace klidně až do pěti centimetrů. To by konečně mohlo trochu zvýhodnit útočící tým. Doposud však není potvrzeno, jak široké čáry budou při používání nasazeny.

Offside crosshair example