Od Chielliniho až po Cavaniho: TOP hráči, kteří se brzy ocitnou bez smlouvy

Od Chielliniho až po Cavaniho: TOP hráči, kteří se brzy ocitnou bez smlouvy

Doposud se sice neví, za jak dlouho aktuální ročníky fotbalových lig v Evropě skončí, ale zato je jisté, že spoustě hráčům vyprší závazky, které mají vůči svým stávajícím klubům.

Mezi aktuálně nejžhavější zboží na trhu patří defenzivně ladění hráči. Jedinci jako Thomas Menuier, Layvin Kurzawa nebo Jan Vertonghen mají být těmi, jejichž odchod je již téměř jasný. S belgickým stoperem z Tottenhamu je nejčastěji spojována Serie A, konkrétně pak zejména Inter Milán, kde od zimy působí i Christian Eriksen.

Bez smlouvy se brzy také ocitne pilíř defenzivy Juventusu Giorgio Chiellini, jenž toho v této sezoně kvůli zranění příliš neodehrál. Dle slov jeho agenta bude ovšem záležet na klubu, zdali se pětatřicetiletému rodákovi z Pisy rozhodne nabídnout nový kontrakt. Vyjasnění v této situaci brzdí současná virová krize.

Posuneme-li se v poli o něco výše, dozajista naposledy jsme se v anglické Premier League mohli vidět s Davidem Silvou, který už před začátkem této sezony avizoval, že po ní zamíří do MLS. V americké soutěži je pak tento španělský univerzální záložník spojován s Interem Miami.

Otazník nejisté budoucnosti visí ještě například nad hráči, jako jsou Giacomo Bonaventura, Willian nebo Dries Mertens. Druhý jmenovaný je spojen s odchodem z londýnské Chelsea, on sám by však preferoval setrvání. Zatím není jisté, zdali mu to klub umožní.

Přímou jistotu odchodu má také útočné eso původem z Uruguaye Edinson Cavani. Ten měl Park princů opustit již letos v zimě. Osud ho však přikoval na lavičku náhradníků PSG o něco déle, než by sám chtěl, a proto se bude moct osvobodit až v následujícím přestupovém termínu. Nejvíce skloňovanou destinací pro tohoto hráče zůstává Atlético Madrid.