Ostrý kopanec do zad United! Kluby si vybíráme podle kvality, sdělil Haalandův otec

Ostrý kopanec do zad United! Kluby si vybíráme podle kvality, sdělil Haalandův otec

Současný lodivod Rudých ďáblů Ole Gunnar Solskjaer byl během zimního přestupového období opravdu velmi odhodlaný získat služby talentovaného útočníka Erlinga Haalanda. Zmíněný hráč ovšem nakonec upřednostnil angažmá v Borussii Dortmund.

V mediích po uzavřeni přestupu proběhla zmínka, že Manchester United ze smlouvání ustoupil kvůli tomu, že se mu nelíbila povinná výstupní klauzule v hráčově smlouvě. Jak se ale později ukázalo, výčitky byly i na druhé straně. A ne zrovna malé. 

„Při přestupu je důležité, aby vás chtěl celý klub, ne jenom jeho trenér,“ pravil na stanici TV2 otec hvězdného norského fotbalisty, čímž naznačil, že se jednání nenesla zrovna libě.

Horší ovšem bylo, že Erling měl nějaké ambice. A ty by na Old Trafford neukojil. „Při volbě nového prostředí jsme se dívali také na kvality klubu a nelíbilo se nám, jakým směrem se Manchester United za posledních pět až deset let vydal,“ rýpnul si Inge Haaland.

Jak už dobře víme, z tohoto rozhodnutí těžila Borussia Dortmund, která ovšem nemá vůbec jisté, že se bude radovat příliš dlouho. Otec hvězdného mladého fotbalisty zároveň podotkl, že se jeho syn bude chtít po Německu vydat do Španělska. Tato informace se velmi brzy stala vodou na mlýn Realu Madrid, který bude během léta hledat nového hrotového útočníka.