Neměli bychom hrát bez diváků, myslí si Rooney a navrhuje řešení, ze kterého by se mohl radovat Liverpool

Neměli bychom hrát bez diváků, myslí si Rooney a navrhuje řešení, ze kterého by se mohl radovat Liverpool

Ačkoliv v očích mnoha lídrů velkých evropských soutěží zatím plane sebevědomí, někteří hráči by byli raději, kdyby se sezona odpískala. 

Jedním z takových hráčů, který by preferoval ukončení současného ročníku, je například Wayne Rooney. Historicky nejúspěšnější střelec Manchesteru United a současný hrající trenér Derby County navrhuje překvapivé řešení.

„Každý den mi volá spousta fanoušků Evertonu a říkají mi, že sezona musí být anulována. A samozřejmě jako někdo, kdo fandí Evertonu a 13 let hrál za Manchester United, musím přiznat, že i něco ve mně si přeje, aby se tato sezona opravdu zrušila bez udělení ocenění,“ přiznával „Wazza“ v rozhovoru pro Sky Sports.

Následně se ale nerozhodoval podle pocitů, nýbrž podle toho, co je správné. „Liverpool by měl vyhrát Premier League. Byl naprosto fantastický a tak moc se snažil, že si tu trofej prostě zaslouží. Umíte si vůbec představit, jaké by to pro ně bylo? Čekat na titul třicet let a pak o něj přijít za takovýchto podmínek?“ ptal se.

A co se sestupové matematiky týče, ani na ní by nic neměnil. „Myslím si, že to je spravedlivé jak pro mistra, tak pro postupující do Evropy nebo sestupující do nižších soutěží. Fotbal, podobně jako každý jiný sport, se musí řídit zdravotními doporučeními a přijmout veškerá nezbytná opatření. To pro mě znamená, že se nemá cenu pokoušet dokončit sezonu na stadionech bez diváků,“ uzavřel Rooney.