Kovář vyhlíží svůj první start za Rudé ďábly: Zatím je ještě čas, ale i být na lavičce je velký úspěch

Kovář vyhlíží svůj první start za Rudé ďábly: Zatím je ještě čas, ale i být na lavičce je velký úspěch

K velice zajímavé kariéře má našlápnuto teprve devatenáctiletý brankář Matěj Kovář. Někdejší akvizice Slovácka je v Manchesteru United stabilní oporou týmu do třiadvaceti let, kde dokonce okusila i kapitánskou pásku, ale pomalu se rozkoukává i v A-týmu a čeká na svůj první ostrý start mezi dospělými. Až se tak stane, bude teprve druhým českým hráčem, kterému se to podařilo. Prvním byl kdysi Karel Poborský.

Debutový zápas již klepal na dveře na podzim minulého roku, kdy mohl Kovář naskočit v Evropské lize proti Astaně. Tehdy neměl kouč Ole Gunnar Solskjaer k dispozici Davida de Geu ani Sergia Romera, ale volba padla nakonec na Lee Granta. „Trochu mě to zamrzelo, ale nebral jsem si to osobně. Myslím, že mám v devatenácti letech ještě čas. A hlavně i lavička Manchesteru United v mém věku je pořád velký úspěch,“ nechal se slyšet talentovaný gólman v rozhovoru pro ČT Sport.

Trénovat po boku zkušenějších brankářů je pro Kováře cenná zkušenost, které si náležitě váží. Vždyť jednička Rudých ďáblů David de Gea patří v současnosti k nejlepším strážcům třech tyčí na světě. „Ale není to jen on. Všichni tři kluci v bráně mi hodně radí a snaží se pomáhat, jak nejlíp mohou. Trénování s áčkem je obrovské plus a je fantastické, že můžu být mezi nimi,“ pokračuje Kovář, jehož kariéra míří strmě vzhůru.

Líbí se mu i práce kouče Solskjaera, který na Old Trafford působil i v roli hráče. „Je na něm znát, že v kariéře něco odehrál. Myslím, že každý z hráčů se ho snaží poslouchat a bere si jeho rady k srdci, protože ví, že trenér má zkušenosti s velkými zápasy. Umí si říct, co se mu líbí a co ne. Hráči začali chápat jeho styl i taktiku a postupně zápas od zápasu se výkony zlepšovaly. Už je cítit, že teď je v kabině správná atmosféra,“ dodal český brankář a poukázal na fakt, že se v táboře Manchesteru United možná blýská na lepší časy.