Gündogan o situaci v Manchesteru: I když je venku hezky, bojím se vyjít i na krátkou procházku

Gündogan o situaci v Manchesteru: I když je venku hezky, bojím se vyjít i na krátkou procházku

Strach z koronaviru se šíří světem a případy nejen z evropských klubů nepřidávají na kuráži hráčům. Na Ostrovech se situace dramatizuje a akvizice tamní Premier League jsou pod velkým stresem. Zatím není jasné, kdy se nejvyšší anglická soutěž opět rozjede, navíc opanují mezi hráči obavy z možnosti nákazy. Podobný signál se ozval i z tábora Citizens.

Německý reprezentační záložník Ilkay Gündogan se jen těžko vyrovnává s omezeními, která aktuálně na Ostrovech panují. „Musím přiznat, že není lehké se s tím vyrovnat. Je to výjimečná situace, která se dá jen velmi těžko vstřebat,“ prohlásila tvář Manchesteru City.

„Člověk má strach, i když má jít na patnáct minut ven na procházku. A to je přitom paradoxně v Manchesteru mimořádně pěkné počasí,“ přiznává v rozhovoru pro britská média, že život v domácím karanténě mu příliš nevoní, ale chápe jej.

Během přerušení Premier League ale neopomíná přípravu, aby potom mohl být týmu okamžitě prospěšný. Společně se svým krajanem a spoluhráčem Leroyem Saném využívá jedno z tamních fitness center.

„Cvičím tam každý druhý den. Prostory jsou sice pro veřejnost uzavřené, ale my dva je můžeme využívat. Pomáhá nám to se udržet v kondici. Popravdě si ale nedokážu v této chvíli představit, že by se na konci dubna měl obnovit tréninkový proces,“ dodal Gündogan.