Baluta přišel ze Slavie totálně otrávený, u nás pookřál, protože vidí, že prostor pro vyjadřování je úplně někde jinde, říká Hoftych

Baluta přišel ze Slavie totálně otrávený, u nás pookřál, protože vidí, že prostor pro vyjadřování je úplně někde jinde, říká Hoftych

Hlavní kouč sedmého Liberce Pavel Hoftych, jehož svěřenci ztrácí po čtyřiadvaceti kolech na čtvrtý Baník pouhé dva body, je s tím, jak má pod Ještěděm poskládané mužstvom spokojen a tvrdí, že pracuje s velmi silným týmem se silnými charaktery, který je zcela konkurenceschopný.

I přes tento fakt by se však mohlo na stadionu U Nisy posilovat také v letním termínu. "Aktuální problém je, že nevíme, co bude se závěrem ligy. V zimě pro nás bylo důležitých několik transferů, jako změna hostování Honzy Kuchty v přestup a příchod Imada Rondiče na přestup. Je důležité, že máme hodně kmenových hráčů, momentálně jsou na hostovačce jen tuším tři hráči, takže budeme aktivní i v létě, ale musíme počkat, co bude vůbec na fotbalovém trhu a co se stane se soutěží," pronesl na webu fcslovanliberec.cz bývalý stratét Zlína, Budějovic či Bohemians 1905.

Na současné adrese dostal za úkol zapojovat mladší hráče. "Nic není jednoduché vzhledem k tomu, že chcete a potřebujete jako trenér A-týmu produkovat body. Nikdo z nás by nechtěl, abychom hráli o záchranu s mladými hráči. Zařazování mladých hráčů je vždy citlivé. Hodně jsme to řešili na úrovni mládežnických reprezentací, když jsem dělal U18-U20. Každopádně když se alespoň jeden hráč dokáže do týmu dostávat, je to dobře. Momentálně máme Michal Fukalu, který nastupuje celkově v posledních zápasech od loňské sezony alespoň ve 30-40 % a máme Michala Berana, který začíná pomalu naskakovat a snažíme se ho do zápasů postupně zapracovávat. Trénuje s námi a jeví se velmi dobře, ale je potřeba vidět, že jsou i další mladí hráči, kteří tam jsou Kuchta (22), Chaluš (21), Alibekov (21), Rondič (21). Mladých hráčů je v kádru hodně a není možné hrát jen s těmi vyloženě mladými. Citlivě se určitě snažíme, abychom tam hráče dostávali. Věříme, že Fukala i Beran mají velmi slušnou budoucnost, ale i oni se museli sžít s tempem tréninků. Pevně věřím, že jejich čas přijde," pokračoval na oficiálních stránkách Slovanu někdejší generální manažer slovenského Spartaku Trnava.

Na severu Čech těží i z rodinné atmosféry, o které si může většina velkých klubů pouze zdát. "Atmosféra kolem klubu zapůsobila i na mě. Je to rodinná atmosféra, podobnou jsem zažil třeba ve Zlíně. Velmi dobře se tu pracuje, hráče to tu baví a není tu takový tlak jako třeba ve Spartě a Slavii, což je vidět i na Alexi Balutovi, který přišel ze Slavie totálně otrávený, protože byl odstavený na vedlejší kolej, a podotýkám ne jen svou vinou a teď nemyslím klub, ale konkurenci, která je ve Slavii obrovská. Tady pookřál, protože vidí, že prostor pro sebe i pro svoje vyjadřování směrem k týmu je úplně někde jinde. Takže otázka číslo jedna, to že se hráčům daří, je hodně o prostředí, které i fanoušci společně s lidmi v klubu a městě hráčům vytvářejí," doplnil na fcslovanliberec.cz dvaapadesátiletý odborník.

Česká liga - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.