Nejsme jako Bayern, aby si hráči pustili televizi a sledovali trenéra, který jim předcvičuje, hlásí Vrba z Razgradu

Nejsme jako Bayern, aby si hráči pustili televizi a sledovali trenéra, který jim předcvičuje, hlásí Vrba z Razgradu

Jaký režim v rámci nouzového stavu momentálně panuje v bulharském velkoklubu Ludogorec Razrad, jehož majitel se nakazil koronavirem? Pavel Vrba, jenž zůstal v zahraničí i se svými dvěma českými asistenty, se v rozhovoru pro sport.cz podělil o pár informací...

"Soutěže v Evropě se zastavily, jsme tedy ve shodné situaci jako kluby v Česku. Hráči trénují individuálně, dostali plány na několik dnů. Čekáme na rozhodnutí místních institucí, co nám povolí nebo nepovolí. Tento týden se ještě ke společnému tréninku vrátit nemůžeme," pronesl na webu sport.cz explzeňský stratég se třemi českými primáty.

Se svými ovečkami pracuje na dálku podobně jako v Česku. "Plán vznikl po konzultaci s kondičním trenérem Ludogorce. Kluci vědí, co mají dělat. Tohle asi funguje všude stejně. Tedy všude. Nejsme asi jako Bayern, aby si hráči pustili televizi a sledovali trenéra, který jim předcvičuje. Máme ale sporttestery a podobné věci, které jsou i v Česku normální. Přes satelit mi chodí data hráčů z tréninku, jsou tedy pod kontrolou. Nejde o přípravu, spíš o takový udržovací režim," doplnil na stránkách sport.cz bývalý kouč české reprezentace.

Stejně jako Vladimír Šmicer se domnívá, že ještě před obnovením soutěží bude třeba dva tři týdny dopředu povolit společnou přípravu. "Po třech dnech společného tréninku hrát soutěž stejně nelze, jak si možná někteří myslí. Museli bychom minimálně ještě čtrnáct dnů trénovat pohromadě. Ale chceme být připraveni na moment, kdy nám povolí připravovat se alespoň v menších skupinách, ve dvojících, ve trojicích. Hned bychom zařadili míče a herní věci. Tři týdny jen běhat a posilovat není úplně optimální," ozřejmil renomovaný trenér.

Ten dosud vedel Razgrad šestkrát. Čtyřikrát se tak stalo v bulharské lize a dvakrát v Evropské lize, kde jeho mužstvo ztroskotalo na favorizovaném Interu. Jakou úroveň kolem sebe vidí? ""Celky jako Levski, CSKA Sofia, Plodiv nebo Černomorec jsou na úrovni ligových mužstev v Česku z horní části tabulky. Pak jsou tu týmy, které by u nás hrály o záchranu. Ale soutěž má svoji úroveň. Našimi největšími soupeři jsou Levski a CSKA. Jsem také mile překvapený, jak skvělou podporu máme od našich fanoušků. Při třech zápasech doma včetně toho s Interem vytvořili atmosféru," zaznělo na sport.cz.

Základní část First League měla skončit za dvě kola a osminásobný šampion země vévodí celému peletonu s náskokem devíti bodů. Titul se zdá být v kapse. "V nadstavbě by nás čekalo ještě deset zápasů. Plus některá mužstva hrají Bulharský pohár. Nevím sám, jak časově by se to dalo zvládnout. Já jen pevně věřím, že se soutěž dohraje. Vzhledem k mimořádné situaci se možná budou měnit pravidla ligy, daná na jejím začátku. Někteří budou asi tvrdit, že liga je neregulérní, ale jiná možnost zřejmě nebude. Takto bude podle mě reagovat spousta zemí. Mimořádná událost přináší mimořádná řešení," zakončil na serveru sport.cz šestapadesátiletý rodák z Přerova, jehož tým nepoznal během třiadvaceti vystoupení hořkost porážky a to vše při skóre 42:10.