V Brně si ověřili, že táhnou za jeden provaz a Vaněk a spol. si dočasně utahují opasky

V Brně si ověřili, že táhnou za jeden provaz a Vaněk a spol. si dočasně utahují opasky

V rámci nejvyšší soutěže se zatím platy snižovaly například v Jablonci, Zlíně či Mladé Boleslavi. Pokud jde o druhou ligu, šetřit se bude také v ambiciózním a po elitní společnosti pokukujícím Brně.

Vedení Zbrojovky se po krátkém a věcném jednání s hráči dohodlo na snížení gáží a to až do té doby, než se regulérní fotbalový koloběh opět rozběhne a začne se znovu hrát.

"Jedná se o poměrné snížení platů hráčů a členů realizačního týmu, mnou počínaje, a je odvislé od výše platu," informoval na webu fczbrno.cz sportovní ředitel druholigové značky Tomáš Požár.

S opatřeními neměl problém žádný člen kjádru. "Kluci to jednohlasně podpořili a přistoupili na to dobrovolně, což je pro nás důležitý signál, že táhneme opravdu za jeden provaz. Hráči si uvědomují, jak je vážná situace a že je potřeba si dočasně utáhnout opasky," doplnil exsparťanský funkcionář.

A co pohled hráčské kabiny? "Jednoznačně jsme s tím souhlasili. Majitel se o nás stará, máme skvělý servis a všechno, co se řekne, platí. Vedení pro nás dělá maximum a tento vstřícný krok je to nejmenší, co můžeme na oplátku udělat my, aby se nám dýchalo trochu líp. Situace je nesmírně vážná, nikdy taková nebyla, a v kabině to pochopili všichni. Tuhle těžkou dobu musíme přečkat a jak to půjde, zase to nakopnout a rvát se o postup," uzavřel na stránkách fczbnor.cz pětatřicetiletý kapitán mužstva Pavel Eismann, jenž v minulosti prošel také Libercem, Viktorií Žižkov, Pardubicemi, Příbramí, Slováckem, Třincem či Karvinou, kde působil do roku 2018.