Zájem Celtiku a Rangers? Hladkého zvěsti o obrech z Glasgow z míry nevyvádí...

Zájem Celtiku a Rangers? Hladkého zvěsti o obrech z Glasgow z míry nevyvádí...

Při vší úctě k Jiřímu Pavlenkovi z Werderu Brémy i Tomáši Koubkovi z Augsburgu je ze všech českých brankářů právě teď v evropském velkoklubu pouze Tomáš Vaclík, jenž obléká druhým rokem trikot Sevilly.

Pakliže budem počítat mezi giganty i obry z Glasgow, aktuálního lídra Celtic (dosud 50 primátů) i druhý tým Premiership Rangers (k tomuto datu 54 titulů), již za pár měsíců by se mohl oním statusem pyšnit také devětadvacetiletý Václav Hladký.

Současnou jedničku St. Mirrenu, který v minulosti prošel Zbrojovkou Brno i Slovanem Liberec, by totiž podle spekulací skotského tisku do svých kádrů bral jak manažer Celtiku Lennon, tak šéf lavičky Rangers Gerrard.

Co na to říká ostřílený strážce svatyně, který patří mezi nejlepší brankáře skotské ligy? "Zatím o tom vím jen z médií. Se mnou nikdo nejednal," informoval Českou tiskovou agenturou citovaný Hladký.

"Kluby samozřejmě vědí, že mi končí smlouva. V novinách a na webech není co psát, tak se přiživují spekulace. Já to zatím neřeším. Nikdo neví, jak se vše dál vyvine, zda se liga dohraje, či ne. A už vůbec ne, jak to bude v příští sezoně," doplnil 192 centimetrů vysoký brankář.

Ten působí v zahraničí již nějakých patnáct měsíců a v minulosti se nechal slyšet, že by ho více než skotská soutěž lákala druhá anglická liga Championship.