Hašek šel nově pod křídla agentury, v níž jsou i Alli, Walker či Maddison a říká: Chci jít na zahraniční trh

Hašek šel nově pod křídla agentury, v níž jsou i Alli, Walker či Maddison a říká: Chci jít na zahraniční trh

Čtyřiadvacetiletý středopolař Martin Hašek, jež se tento týden stal po iniciativě jeho právničky a předsedkyně ČAFH Markéty Vochoska Haindlové volnýn hráčem a na FAČR ho na Strahově vymazala ze svého registru, vyměnil manažera.

Až do této doby spolupracoval s Orhanem Dumanjičem, který se ho v nedávné minulosti snažil neúspěšně dostat do maďarské i izraelské nejvyšší soutěže.

Nově sparťanský odchovanec s minulostí v Bohemians 1905 domluvil s belgickým manažerem Zouhairem Essikalem, jenž pracuje pro hráčskou agenturu Base Soccer a jehož úkol bude jasný - dostat jeho klienta za hranice České republiky...

"Chci jít na zahraniční trh. proto jsem se při výběru agenta rozhodl pro cizince. Byl to jeden z důvodů, ale ne jediný. Propojila nás paní Haindlová a to, co říkal, mi dávalo smysl," citoval Deník Sport slova playmakera.

Ten je tak nově součástí "rodiny", do níž mimo jiné patří například známé esa z Premier League, konkrétně Kyle Walker z Manchesteru City, James Maddison z Leicesteru City nebo Dele Alli z Tottenhamu Hotspur. V portfoliu pak jsou i Danny Rose, Ashley Young, Fernando Llorente, André Ayew či Aaron Lennon.

Pakliže se ho Essiakalovi povede opravdu udat, hráčův spor se Spartou nebude řešit Sbor rozhodců FAČR, nýbrž Dispute Resolution Chamber FIFA. Celá kauza se však může dostat až k Mezinárodní sportovní arbitráži ve švýcarském Lausanne.

HAŠEK SE STAL VOLNÝM HRÁČEM. HAINDLOVÁ SE NYNÍ NEODVÁŽÍ PREDIKOVAT, JAKÁ BUDE REAKCE SPARTY