Hložek, Baroš nebo Stanciu? Které hvězdy už kvůli koronaviru v lize možná neuvidíme?

Hložek, Baroš nebo Stanciu? Které hvězdy už kvůli koronaviru v lize možná neuvidíme?

Kdyby byl svět v normálu, těšili bychom se na blížící se nadstavbovou část FORTUNA:LIGY a výkony těch největších hvězd. Jenže ticho po pěšině. Kvůli pandemii koronaviru je rozjezd sezony stále v nedohlednu a v kuloárech se začíná čím dál tím víc řešit možnost, že tento ročník zůstane již nedohrán. Které skvělé fotbalisty bychom v tom případě už v české lize možná vůbec neviděli? 

Adam Hložek (17 let, AC Sparta Praha)

Po odchodu Tomáše Součka jasně nejžádanější hráč současné FORTUNA:LIGY. Talentovaný záložník, který do základní sestavy Sparty naskočil v pouhých 16 letech, si v tomto ročníku připsal ve 23 ligových utkáních tři góly a šest asistencí, čímž jen zvýšil zájem zahraničních celků. Ty kolem něj krouží takřka neustále, minimálně jeden z nich však dravého mladíka hodlá ulovit co nejdříve.

A jedná se o hodně zvučnou adresu. Totiž o Lipsko, třetí tým aktuální bundelisgové sezony, v jehož dresu válčí i Adamův krajan Patrik Schick. “Mohu potvrdit, že zájem Lipska existuje. Momentálně jsem však ve Spartě a soustředím se na to, abych za ni podával co nejlepší výkony," uvedl nedávno sám Hložek. V létě to však pravda být už nemusí. Pokud Lipsko svůj interest vyostří, Letenští svůj klenot násilím držet nebudou. Zvlášť pokud za něj v této nelehké době vyinkasují vytouženou částku vyšší než půl miliardy korun.