Senzační návrat hráče, který zradil Liverpool? Reds stojí o Sterlinga

Senzační návrat hráče, který zradil Liverpool? Reds stojí o Sterlinga

Fotbal někdy píše opravdu zvláštní příběhy a přestupy. Několikrát v historii se stalo, že hráč odešel ke konkurenci, ještě méně obvyklé je pak to, že se poté znovu vrátil do svého týmu. Zkrátka jakoby se Luis Figo po angažmá v Realu znovu upsal Barceloně.

Možná se ale něco podobného zrovna píše na britských ostrovech. S návratem do Liverpoolu je totiž spojován Raheem Sterling, jeden z nejžádanějších hráčů na fotbalovém trhu, hvězda Manchesteru City a anglický mistr. Jeho kvalitu poznala i česká reprezentace, které vstřelil v kvalifikaci na mistrovství Evropy hattrick.

Hráč jamajského původu se do profesionálního fotbalu dostal právě v Liverpoolu, dres A týmu oblékal v letech 2012-2015 a stal se z něj kvalitní křídelník. Pak ale zklamal všechny příznivce Reds a přestoupil ke konkurenčnímu Manchesteru City. S Citizens vyhrál řadu trofejí včetně dvou mistrovsých titulů.

Dost se píše o tom, že v létě Sterling opustí Guardiolův tým, zájem o něj měl Real Madrid. Je ale klidně možné, že se po pěti letech na Etihad Stadium vrátí na Anfield Road. Hráč s jeho kvalitami by se určitě Kloppovi hodil, je ale otázkou, jak by jej přivítali fanoušci.