Souček o životě v Londýně: Občas mě někdo pozná na ulici, ale není to přehnané. V Čechách to bylo častější

Souček o životě v Londýně: Občas mě někdo pozná na ulici, ale není to přehnané. V Čechách to bylo častější
OBSAHUJE VIDEO

Pětadvacetiletý středopolař Tomáš Souček z West Hamu United je v Londýně s partnertkou i dcerou a bydlí hned u stadionu v Olympijském parku, což považuje za ideální.

"Ten park je skvělý, chodím tam běhat. Asi pět set metrů od nás je na jednom místě snad čtyřicet fotbalových hřišť vedle sebe – to jsem ještě neviděl. Už jsem si tam byl i kopnout, takže se snažím udržovat," informoval v YouTubue pořadu Řečnický klub na Slavia TV bývalý kapitán sešívaného "S".

Nadšen je i ze samotného zázemí Kladivářů, jejichž dres v minulosti oblékali například Tomáš Řepka či Radoslav Kováč. "Tréninkové centrum je úplně úžasné. Čtyři hřiště, dvě posilovny, kuchyně jen pro nás, tři kuchaři jenom pro nás. Kustod mi pak ještě říkal, že jsme tady vlastně jen na úrovni druhé ligy, takže jinde to bude ještě větší rozdíl," zaznělo z úst bývalého hráče Slovanu Liberec či Viktorie Žižkov.

I když je nyní Premier League zastavena, v případě, že se West Ham udrží, se jeho nynější hostování přemění v trvalý přestup. Za ostrovy je nakonec moc rád. "Přiznám se, že jsem nečekal, že to bude až taková změna. Jsem rád, že jsem tady. Je to ráj. Od přijetí na letišti po tým a lidi kolem," pochvaloval si "Suk" během rozhovoru se Strašákem.

To, na co slyší, je i všudypřítomná tradice. "Mám rád týmy s historií, a to West Ham je. Šli jsme do centra a první, kdo mě poznal, byl dělník, který právě vylezl z kanálu. Hned ukazova zkřížené paže jako dvě kladiva, které má WHU ve znaku. Moc mě to potěšilo. Tomu klubu fandí srdcaři. Ze šedesáti tisíc kapacity stadionu je pětapadesát tisíc permanentkářů," ozřejmil český reprezentant.

Jinak je zájem fanoušků v normě. "Občas mě někdo pozná na ulici, ale není to přehnané. V Čechách to bylo častější. Nejsem Messi, ten asi nemůže moc vyjít na ulici, a tu karanténu, kterou my máme teď přechodně, on má vlastně celý život. U mě je to takové příjemné," zakončil v rámci online interview na Slavia TV Souček.