Kdo z krachující Žiliny by mohl zajímat nejen plzeňského Guľu, ale i další české kluby?

Kdo z krachující Žiliny by mohl zajímat nejen plzeňského Guľu, ale i další české kluby?

Byť už není současný šéf plzeňské lavičky Adrián Guľa v Žilině zhruba dva roky, vzhledem k tomu, že si udělal trenérské jméno právě v barvách MŠK, ho k tamnímu fotbalu pojí silné pouto a dění v něm nepochybně sleduje.

Také někdejší stratég Trenčína či slovenské jednadvacítky tedy zaregistroval velké potíže Žiliny, v níž se na startu dubna ocitlo bez práce kvůli likvidaci 17 hráčů áčka, jemuž patřilo až do přerušení slovenské lize přůběžné druhé místo s velkým náskokem na třetí Dunajskou Stredu.

Celá řada z nich by pak mohla být zajímavá nejen pro Viktorii, ale také pro další české značky typu Jablonce, Baníku Ostrava, Slovanu Liberec, Sigmy Olomouc, Mladé Boleslavi či Slavie.

Jak zaznělo na stránkách Deníku Sport, Plzeň by mohl zajímat například pětadvacetiletý gólman Dominik Holec, jehož bilance ve slovenské Super lize je padesát startů a dvacet čistých kont.

Ještě předtím, než si člen širšího kádru slovenské reprezentace, který se však narodil v Českých Budějovicích, podmanil tři tyče v Žilině, prošel celky jako Pohronie, Zlaté Moravce nebo Senica.

Západočeský soubor si však před časem přivedl do Doosan arény také Jindřicha Staňka a brankářská otázka není vzhledem k výkonnosti jedničky Aleše Hrušky urgentní věc, co je třeba řešit.

Zajímaví se zdají být i dva stopeři - šestadvacetiletý český zadák s minulostí v Baníku Ostrava Filip Kaša a o rok mladší Martin Králik, jejichž aktuální tržní cena je něco málo přes deset milionů korun. Pro českého vicemistra by tedy šlo o snesitelnou sumu.

O něco dražší by byl v tomo případě čtyřiadvacetiletý střední záložník a žilinský odchovanec Miroslav Káčer, jehož hodnota se může blížit dvaceti milionů korun. Ve slovenské nejvyšší soutěži odehrál k tomuto datu 104 utkání a to vše s bilancí 23 přesných zásahů a čtrnácti gólových přihrávek.