Osm afrických hráčů, kteří figurují na soupiskách klubů z druhé české ligy

Osm afrických hráčů, kteří figurují na soupiskách klubů z druhé české ligy

Od vedoucích Pardubic až po poslední Sokolov najdeme na současných soupiskách druholigových klubů osm afrických hráčů, což znamená, že má v šestnáctičlenné FNL fotbalistu z dotyčného kontinentu průměrně každý druhý celek. Převážně se jedná o mladé plejery, jejichž výčet nabízíme níže...

Afričani ve FNL:

Waly Diouf, FC Vysočina Jihlava (22 let, obránce, Senegal)

Urostlého senegalského stopera s francouzským pasem si na Vysočině upsali snad už po třech dnech testování a možná k tomu pomohla i jeho vstřelená branka v přípravném duelu proti Spartě. V současnosti dvaadvacetiletý zadák prošel mládežnickými výběry Paris Saint-Germain, Racingu Lens, Olympique Lyon či Auxerre a v zahraničí se zjevil například ve španělském Leganés či litevské Palanze. Jihlava si ho přivedla jakožto náhradu za Mo Tijaniho, jenž se odebral do Slavie.

Chok Dau, FC Vysočina Jihlava (21 let, útočník, Jižní Súdán)

Silvestrovské dítě Dau se naroidlo v Keni, vlastní australský pas a v současnosti reprezentuje Jižní Súdán. Dříve prošel australskými celky Perth Glory a Inglewoodem United. Přední celek druhé ligy si ho pojistil poté, co ho v rámci lednových testů nasadil do tří přípravných zápasů, v nichž zaujal kouče Radima Kučeru.