Baroš diskutoval s majitelem Baníku hned několikrát a uskromnění považuje za přirozené

Baroš diskutoval s majitelem Baníku hned několikrát a uskromnění považuje za přirozené

K prvoligovým značkám jako Jablonec, Mladá Boleslav a Zlín se přidává i Baník a také na ostravských Bazalech se bude v době nouzového stavu šetřit na výplatách.

Představenstvo čtvrtého celku Fortuna:ligy byllo kvůli zachování ekonomické rovnováhy nuceno přijmout úsporná opatření a napříč celým klubem od hráčů, před zaměstnance, až po poskytovatele služeb, snížilo mzdy o pětadvacet procent.

Hráči Baníku se od poloviny března připravují individuální a většina jeho zaměstnanců v současnosti funguje v režimu home-office. Zatímco fotbalisté si utáhli opasky na tři měsíce s účinností od prvního březnového dne, ostatní až do odvolání...

"Takové kroky nikdy nejsou příjemné, ale jsem rád, že jsme se dokázali dohodnout. Fotbal je ve složité situaci, potýká se s výpadky příjmů a celková nálada je v tomto segmentu vzhledem k nejisté budoucnosti momentálně spíše skeptická. Určitá opatření byla nevyhnutelná. S hráči jsme prozatím domluveni na krácení mezd na tři měsíce s tím, že pak si řekneme, co dále. U ostatních zaměstnanců a poskytovatelů služeb to platí do odvolání. Věřím, že to nebude trvat dlouho a že se nám společnými silami podaří toto nepříjemné období překlenout," uvedl na webu fcb.cz výkonný ředitel Michal Bělák.

A jak se na úsporná opatření dívá hráčská kabina? Za ni promluvil ten nejzkušenější, a sice ofenzivní veterán Milan Baroš. "“Dalo se čekat, že něco podobného přijde, ale je to pochopitelný krok. Člověk nemůže nevnímat, co se děje, a že problémy s financováním dopadají i na fotbal. S majitelem klubu jsme o tom několikrát diskutovali. Považuju za přirozené, že v této nejednoduché situaci je na nás, na hráčích, abychom ukázali a projevili k Baníku vstřícnost a uskromnili se," uzavřel na fcb.cz někdejší reprezentant Česka s dlouhou kariérou v zahraničí.