Ibra dá fanouškům AC znovu sbohem!

Ibra dá fanouškům AC znovu sbohem!

Tohle fanoušci AC Milán neuslyší rádi. Útočník Zlatan Ibrahimovič nechce na San Siru prodloužit smlouvu o další sezonu. Do Itálie se přitom vrátil teprve v prosinci. Podle všeho stojí za jeho negativním postojem neshody s klubovým vedením.

Osmatřicetiletý Švéd v dresu AC působil již v letech 2010 a 2012. Nyní se k Rossoneri vrátil po konci angažmá v Los Angeles Galaxy a se slavným celkem podepsal smlouvu do konce sezony s opcí na jeden rok. Jedním z klíčových mužů, který stál za jeho návratem, byl Zvonimir Boban, toho ale vedení AC začátkem března propustilo.

Boban zkritizoval výkonného ředitele Ivana Gazidise, který se údajně dohodl s Němcem Ralfem Rangnickem na tom, že od následujícího ročníku převezme mužstvo jako trenér i sportovní manažer a nahradí současného kouče Stefana Pioliho. Rangnickův agent ale popřel, že by se jeho klient s AC na angažmá dohodl.

„Ibra“ dal v deseti soutěžních duelech po návratu do Itálie čtyři branky. Po přerušení soutěže kvůli pandemii koronaviru se vrátil do rodného Malmö. Na jih Evropy však nezanevřel. Na pomoc nemocnicím na severu Itálie bojujícím s pandemií založil online sbírku, jejímž cílem je vybrat milion eur (přes 27 milionů korun). Sám Ibrahimovič do ní přispěl 100 tisíci eury. Aktuálně se vybralo přes 300 tisíc eur.