První muž Příbrami nevěří, že liga začne do prázdnin. Už teď by začal připravovat nový ročník...

První muž Příbrami nevěří, že liga začne do prázdnin. Už teď by začal připravovat nový ročník...

Scénář, že by se pozastavený ročník Fortuna:ligy anuloval, by vyhovoval například poslední Příbrami, která sídlí na příčce, jež znamená přímý pád do FNL. To, že existuje také varianta nedohrání soutěží, si první muž příbramského fotbalu Jaroslav Starka plně uvědomuje...

"Myslím si, že to je hodně pravděpodobná varianta. Podívejte se kolem sebe. Na celém světě umírají lidé, denně tisíce. Situace se nezlepšuje, naopak. U nás jsme na tom relativně dobře, ale může být hůř, i když si to nikdo z nás nepřeje, vyloučit to nelze. Těžko někdo odhadne vývoj. UEFA může stanovit nějaké termíny, ale není jistota, že budou reálné. Už teď bych začal připravovat nový ročník," uvedl v interview pro web fkpribram.cz prezident středočeského celku.

Kdy by podle něj mohl být hraniční termín pro dohrání? "Těžko se stanovuje, když v podstatě nevidíte ani to světýlko na konci tunelu. Podle mne minimálně dva měsíce budou hráči mimo a individuální příprava u fotbalisty je pojem hodně pofidérní. To mohou třeba boxeři, fotbalista potřebuje úplně jiný trénink. Pokud budou povoleny společné tréninky, a pak soutěže, je třeba reálně počítat se třemi týdny přípravy, aby se hráči dali dohromady fyzicky, sehráli se, vůbec viděli balon. Když tohle období zkrátíte, vystavujete je riziku vážných zranění. Je tu těch zbývajících jedenáct kol a závěr poháru," upozornil funkcionář, jenž vládne klubu sídlícímu u řeky Litavky více než dvě dekády.

To, že by se znovu rozjel fotbalový kolotoč například týden po konci karantény, je podle něj nesmysl. "Totálně! Když v optimálním případě začneme na přelomu května a června, budeme hrát ještě v červenci. Každý další odklad by situaci zhoršoval. A to nemluvím o tom, že hrát bez diváků je také nesmyslné. Neumím si představit, že by se dohrávalo někdy v srpnu nebo dokonce v září, a hned se začalo znovu. Hráči potřebují nějakou dovolenou, znovu přípravné období, byť zkrácené. Upřímně, nevěřím, že se začne do prázdnin. Spíš vůbec," uzavřel pesimisticky naladěný šéf Rezka, Slepičky, Škody a spol., jehož vyjádření publikovaly stránky fkpribram.cz.