Možná na sobě makám víc než během sezony, překvapil liberecký Nguyen

Možná na sobě makám víc než během sezony, překvapil liberecký Nguyen

Filip Nguyen v Liberci vidí, že spousta lidí bere nynější opatření na lehkou váhu. Asiaté mu v tomto směru přijdou méně sobečtí a více zodpovědnější. A jak zvládá karanténu pod Ještědem on sám?

"Je to těžký, leze mi to už na palici. Naštěstí mám skvělou snoubenku, takže si na nervy nelezeme. Snažím se každý den vyběhnout někam do přírody, kde nejsou lidi. Pak cvičím i doma. Řekl bych, že možná na sobě makám víc než během sezony," prozradila v interview pro sport.cz jednička týmu ze stadionu U Nisy.

Jeho tréninkovým sparingpartnerem se ostatně stala i jeho zmíněná partnerka. "Říkal jsem jí, že mi chybí balon v ruce, že jsem už balon dlouho nechytal. Tak jsem ji vytáhl ven, aby mi kopala alespoň něco do pádu, nic těžkého. Naštěstí ji kopat baví, mělo to docela i kvalitu. Doufám, že až začneme hrát, všichni budeme dobře připravení," pokračoval na sport.cz uznávaný liberecký gólman, který prošel i Vltavínem, Spartou či Vlašimí.

A jakým optimistou je ohledně toho, zda se bude Fortuna:liga vůbec dohrávat? "Doufám! Ale asi je jasné, že by to bylo bez diváků, s tím už musí počítat asi každý. Na začátku na to každý nadával, že by se hrálo bez diváků, ale teď se mi to jeví asi jako jediná možnost. Věřím tomu, že až opadnou ta nejpřísnější opatření, dohrajeme ligu alespoň bez fanoušků. Ostatně to není jen o nás fotbalistech, fotbal dává práci i dalším lidem. I proto si myslím, že by se to mělo dohrát. Pokud to samozřejmě nebude ohrožovat zdraví, které je nejdůležitější," zakončil na sport.cz vytáhlý strážce svatyně sedmého týmu tabulky.