Slovácku toho mám hodně co vracet a chtěl bych si tu ještě jednou zahrát, tvrdí Sadílek

Slovácku toho mám hodně co vracet a chtěl bych si tu ještě jednou zahrát, tvrdí Sadílek

Byť je nyní dvacetiletý středopolař Michal Sadílek již od svých šestnácti let v Eindhovenu, stále se cítí jako velký patriot a k Uherskému Hradišti a celkově k tamnímu regionu má obrovský vztah.

To ostatně potvrdil i nedávným půlmilionovým darem pro nemocnici v Uničově. Je pouto opravdu tak silné? "Na Slovácku je to taková jedna velká rodina, pomalu každý se zná s každým. Je to velice příjemné tady být a setkat se s těmi lidmi, protože je to hodně specifický region. Každému přeji, aby to mohl poznat. A vím i od ostatních kamarádů z jiných koutů republiky, že když tady hrajeme s reprezentací nebo se sem přijedou podívat, tak je to obrovsky nabudí a mají z toho vždycky dobrý pocit a vždy se rádi vrací," pronesl v interview s Jaromírem Bosákem pro server seznamzpravy.cz štítový záložník s přezdívkou "vysavač".

V aktuálně šestým týmu Fortuna:ligy působí i jeho o tři roky starší bratr Lukáš Sadílek, který vyjma krátkodobé hostování v Baníku Sokolov strávil v Uherském Hradišti celou profi kariéru. A člen české reprezentace do jednadvaceti let prozradil, že by si se svým sourozencem v budoucnosti rád zahrál a pokud by to bylo právě v dotyčném klubu, bylo by to plus...

To, že by po konci kariéry zůstal v zahraničí, spíše vylučuje a myšlenky na návrat ho neopustily. "Můj sen je zahrát si na konci s bráchou, nejlépe na Slovácku. A klubu, Slovácku, toho mám hodně co vracet a chtěl bych si tu ještě jednou zahrát. V současné době je těžko takhle plánovat, ale asi bych se chtěl jednou vrátit do Česka. Ale kdo ví, co se může během kariéry stát, takže nechci teď říkat něco najisto," doplnil na portálu seznamzpravy.cz fotbalista, jenž stačil v této sezoně Eredivisie zasáhnout do čtrnácti duelů s bilancí jedné branky a další vystoupení přidal v Nizozemském superpoháru či Lize mistrů.

Petržela, Zahustel či Kliment už se sice jeho návratu asi nedočkají, nicméně takový Trmal - pakliže se neodebere jinam - by klidně mohl...