Vrátí se Alexis opět po šesti letech do LaLigy? Zájem o v Miláně odloženého rychlíka má...

Vrátí se Alexis opět po šesti letech do LaLigy? Zájem o v Miláně odloženého rychlíka má...

Jednatřicetiletý chilský reprezentant Alexis Sánchez působil před příchodem na Starý kontinent ve třech jihoamerických klubech, a sice v Cobreloa, Colo Colo a River Plate.

Již necelých dvanáct let je ovšem výhradně součástí evropského dění a kromě Udinese si zahrál také za Barcelonu, Arsenal, Manchester United a Inter Milán, v jehož dresu je momentálně zapůjčen.

Protože však Nerazzurri nebudou usilovat o prodloužení spolupráce a příliš velký zájem nemá o rychlonohého útočníka ani jeho kmenový klub z Old Trafford, ve vzduchu visí další změna...

Po šesti letech by se tak mohl dvojnásobný vítěz FA Cupu vrátit do LaLigy, což je soutěž, ve které dosáhl na svůj jediný titul během celého evropského angažmá.

Do Barcelony, ve které strávil tři sezony, by to však nebylo. Zájem o podpis křídelníka totiž ukazuje Atlético Madrid, jehož dlouholetý trenér Diego Simeone možná bude muset v dalších měsících na Wanda Metropolitano nahrazovat zkušeného Diega Costu.

Atlético, jehož ofenzivní řadu zdobí i jména jako Joao Félix, Ángel Correa či Alvaro Morata, je po sedmadvaceti kolech Primera División na průběžné šesté pozici. Pakliže by se soutěž ukončila, v příští sezoně by se hrála v dotyčné části španělské metropole pouze Evropská liga.