Paska: Ligová fotbalová asociace měla urychleně svolat videokonferenci všech 32 klubů I. a II. ligy

Paska: Ligová fotbalová asociace měla urychleně svolat videokonferenci všech 32 klubů I. a II. ligy

Dlouholetý hráčský agent Pavel Paska, v jehož portfoliu jsou například Adam Hložek, Patrik Schick či Tomáš Souček, zvedá směrem k nejvyšší tuzemské soutěži varovný prst. Zatímco v okolních zemích už se vymýšlejí nejrůznější záchranné scénáře, jak jednotlivé ligy dohrát, v Česku se podle něj až na dílčí názorové přestřelky v médiích vůbec nic neděje...

"Vezměme si za příklad třeba Němce. V úterý proběhla videokonference představitelů všech německých profesionálních klubů. Shodli se na tom, že se ze všech sil pokusí soutěže dohrát, i proto, že v opačném případě by přišli o 850 milionů eur. Jsou aktivní, vyjednávají si s řídícími orgány státu podmínky, za kterých se hráči na klubové úrovni budou moci začít připravovat alespoň v malých skupinkách. Mají rozepsané různé varianty harmonogramů. Musí počítat s tím, že zápasy budou dost možná bez diváků, tak už do hledišť chystají plachty s potiskem, které by vytvářelo dojem plné tribuny, do toho chtějí pouštět audiokulisu hlučícího davu… Prostě se na to chystají, hledají cesty, něco aktivně organizují. A já se musím ptát, co se mezitím děje u nás," pronesl v interview pro server seznamzpravy.cz šéf agentury ISM.

Zatímco Slavia by nadstavbu zrušila, Plzeň na ní trvá a spolu s ní také šéf LFA. "Ať se na mě nikdo nezlobí, ale takhle se přece k ničemu nedopracujeme. Nelze jen čekat s rukama v klíně a vyměňovat si názory tímto způsobem. Po mém soudu by Ligová fotbalová asociace měla urychleně svolat videokonferenci všech 32 klubů I. a II. ligy. To už snad v dnešní době ani v Česku není technický problém. A ať si to vyříkají tam. A hlavně je zapotřebí přijmout na tom jednání nějaký akční plán. S variantami A, B, C, D… A pak použít příslušnou variantu podle toho, kdy a jak státní orgány umožní hrát fotbal. Přece ale na to nelze jen čekat a nemít vůbec nic připraveného. Nestyďme se, podívejme se přes kopec, jak to dělají v jiných zemích, na tom přece není nic špatného nechat se inspirovat," ozřejmil na seznamzpravy.cz Paska, v jehož týmu je také Pavel Kuka.

Neobává se transferů v době, až pomine nouzový stav a některé kluby by mohly ve více sférách šetřit? "Vnitřní transferní trh se propadne pod padesát procent dosavadního objemu. Přinejmenším. Ale ztráty lze alespoň zmenšit, když se podaří nějak zvládnout zbytek téhle sezony. A proto je třeba k věci přistupovat aktivně. Ano, zápasy budou asi bez diváků. Ale když se po tak dlouhé době vůbec nějaký fotbal bude hrát, tak se na něj lidi v televizi rádi podívají. A když tátův nebo synův klub vyhraje, tak to do té rodiny zase přinese trochu dobré nálady. To dneska vůbec není málo, naopak. I fotbal v tom společnosti může pomoci. A ona zase jemu," zakončila známá postava fotbalové branže, jejíž slova vyšla na seznamzpravy.cz.

Česká liga - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.