Kdyby byla mezi sezonami kratší pauza, nám to vadit nebude, upozorňuje Stronati

Kdyby byla mezi sezonami kratší pauza, nám to vadit nebude, upozorňuje Stronati

I když se například ve čtvrtek oznámil konec belgické First Division A a z titulu se tak mohou radovat Michael Krmenčík i Simon Deli, většina českých hráčů je stále přesvědčena o tom, že se Fortuna:liga dohraje, i kdyby to mělo být až v létě.

Přesně tak to má i důležitý stoper Baníku Ostrava Patrizio Stronati. "Věřím v to. Každý hráč si přeje, aby se dohrála. Máme s Baníkem šanci dostat se do evropských pohárů a chceme si to na hřišti vybojovat," pronesl v rozhovoru pro sport.cz bývalý zadák Austrie Vídeň či Mladé0 Boleslavi.

Ostravské kabině by nevadilo ani zkrácené letní volno. "Kdyby pak byla kratší pauza mezi sezonami, tak nám to vadit nebude. Jednak ji máme teď a za druhé se stejně nikam do zahraničí na dovolenou nedostaneme," podotkl na sport.cz defenzivně laděný člen kádru Luboše Kozla.

Přerušení soutěže zastihlo jeho klub na průběžné čtvrté pozici, což by znamenalo účast v předkole Evropské ligy. "Asi bychom byli asi šťastní i za to. Nicméně pro ten osobní pocit bychom to raději chtěli dohrát a vybojovat si to regulérně na hřišti. I kdybychom měli hrát ještě v červenci," přidal Stronati, jehož stanovisko si lze přečíst na sport.cz.

A líbilo by se mu to i za předpokladu, že v hledišti nebudou diváci? "Naši fandové by mi určitě scházeli. O tom není pochyb. Ale když se to pro zdraví všech bude muset odehrát bez nich, tak to tak bude. Budeme to muset vydržet, hlavně ať jsme všichni zdraví," uzavřel na webu sport.cz obránce s kořeny na Apeninském poloostrově, kde také do svých čtyř let žil.

V tomto ročníku oblékl Stronati trikot Baníku dvaadvacetkrát. Devatenáctkrát v lize a třikrát v MOL Cupu.