Anglická ostuda! Řadoví zaměstnanci musí sušit hubu, ale hráči stále pobírají plnou gáži. Vládě se to nelíbí

Anglická ostuda! Řadoví zaměstnanci musí sušit hubu, ale hráči stále pobírají plnou gáži. Vládě se to nelíbí

Britská vláda začíná přitahovat otěže. Nehrající fotbalisté stále pobírají příliš vysoké platy, které by mohly být využity k lepším účelům.

Vše vychází z posledních stížností, jež se ozývají hned z několika zdrojů. V době koronavirové krize je kromě lidí zasažena také ekonomika, což je důvodem, proč začíná vláda jednat.

„Stojíme před obscénní situací, kdy špičkoví hráči, kteří nepracují, neustále každý týden pobírají tisíce a tisíce liber, zatímco zaměstnanci, kteří udržují chod klubů, mzdy ztrácí," vyjádřil se předseda vládní komise pro sport Julian Knight.

„Pokud se Premier League nepokusí tuto krizi nijak vyřešit, pak budeme nuceni zasáhnout. A to takovým způsobem, že uložíme klubům značnou finanční pokutu, aby mohli být odškodněni ti, co jsou zasaženi nejvíce," zmínil Knight s tím, že jediným východiskem, jak se vyhnout pokutě, je sezonu dohrát. A to je v současné chvíli naprosto nereálné. 

V Anglii je momentálně taková situace, že většina klubů snížila platy zaměstnancům, samotní hráči ovšem zůstávají zatím nedotčeni. A to je v porovnání s ostatními soutěžemi, kde tak fotbalisté kolikrát učinili i dobrovolně, celkem ostudné.

Příkladem se snažili jít alespoň hráči doposud sestupujícího Norwiche, kteří se ve prospěch lidí vzdali části svých výplat. Podobný krok učinilo vedení Bournemouthu nebo Brightonu.