Nejlepší střelec ruské Premier League přiznal, že vždy snil o přestupu do Realu...

Nejlepší střelec ruské Premier League přiznal, že vždy snil o přestupu do Realu...

Ostřílený útočník ruské reprezentace a Zenitu Petrohrad Artem Dzyuba, jenž byl po celou dosavadní kariéru věrný ruské Premier League, přiznal, že jeho celoživotním snem bylo nastupovat za Real Madrid.

Jednatřicetiletý forvard, jenž dorostl do výšky 196 centimetrů, odhalil, že jsou mu slavní Los Blancos sympatičtí již od dob éry "Galacticos".

"Byl jsem fanouškem Realu Madrid již od dětství jako malý kluk. Tehdy za něj hráli Raúl Gonzáles, Roberto Carlos, Fernando Redondo a Ronaldo," ozřejmil úderný kanonýr na své sociální síti.

"Pokud by mě nechali si vybrat, rozhol bych se hrát právě za Bílý balet," neskrýval celoživotní fanouškovskou lásku svěřenec kouče Sergeye Semaka.

Zkušený Dzyuba je momentálně nejlepším střelcem ruské nejvyšší soutěže se třinácti přesnými zásahy. Před přesunem do Petrohradu si vyzkoušel také fotbalový chleba v Arsenalu Tula, Spartaku Moskva, Rostově či Tomu Tomsk.

Vzhledem k věku a perspektivě už to na přestup do LaLigy nevypadá. Pakliže by však Zinedine Zidane potřeboval do ofenzivní linie vytáhlého bijce, úplná sci-fi by to být nemusela.

Ruskému snajprovi se totiž výborně daří i na mezinárodním poli a v kvalifikaci o Euro 2020 se trefil během deseti vystoupení hned devětkrát.