Do pěti let bych se rád stal lídrem Chelsea, hlásí talentovaný teenager ze Stamford Bridge

Do pěti let bych se rád stal lídrem Chelsea, hlásí talentovaný teenager ze Stamford Bridge

Osmnáctiletý anglický středopolař s nigerijskými kořeny Faustino Anjorin debutoval v Premier League tepre před necelým měsícem a i jeho devatenáct minut proti Evertonu mu stačilo k nové smlouvě s Chelsea.

I když mu měl kontrakt s gigantem ze Stamford Bridge běžet původně až do léta 2021, vedení Blues na nic nečekalo a svůj perspektivní talent si zavázalo až do června 2025, čili na příštích pět let.

"Chtěl bych střílet góly a vytvářet šance svým spoluhráčům," vzkázal mladičký svěřenec manažera Franka Lamparda, jenž je odchovancem londýnské značky, v rámci níž prošel výběry do osmnácti i třiadvaceti let.

Ambice bude mít v britské metropoli nemalé. "Do pěti let bych se rád stal lídrem týmu a pomáhal mladším hráčům z akademie zapracovat se v prvním mužstvu," doplnil těsně po podpisu sám Anjorin, jehož chlebodárci patří v anglické lize průběžná čtvrtá pozice.

Za áčko Chelsea naskočil v přerušeném ročníku ještě v jednom případě - stalo se tak loni na podzim v rámci Ligového poháru a on pobyl na ploše třiadvacet minut. Na premiérový start v základní sestavě si bude muset vzhledem k současnému nouzovému stavu ještě nějaký ten pátek počkat...