Ukončit sezonu v této chvíli je nelogické, prohlašuje UEFA a naváží se do Belgie, která může přijít o Evropu

Ukončit sezonu v této chvíli je nelogické, prohlašuje UEFA a naváží se do Belgie, která může přijít o Evropu

UEFA se postavila před jasný cíl, a tím je nechat všechny evropské fotbalové ligy regulérně dokončit sezonu. V Belgii byla však už tato podmínka porušena.

Tamní soutěž byla totiž uzavřena, aniž by se dohrála zbývající utkání. Pořadí týmů bylo určeno podle současné tabulky, což znamená, že Bruggy i v čele s českým legionářem Michaelem Krmenčíkem mohou začít s předčasnými mistrovskými oslavami.

„Zůstáváme sebevědomí, že v blízkých měsících budeme moct opět pokračovat v rozehraných sezonách. Jakékoliv rozhodnutí, jako předvedla Belgie, považujeme v této chvíli za ukvapené a nelogické,“ pronesl hlavní muž evropského fotbalu Aleksander Čeferin.

„Je nezbytně nutné vymyslet společný kalendář, abychom ukončili sezony všichni společně a společně i začali ty nové. Ideální by pro nás bylo, kdybychom ligové soutěže restartovali již v polovině května,“ představil svůj pohled na věc, podle něhož nebude možné, aby týmy, jejichž liga byla ukončena předčasně, bojovaly v příští sezoně evropských soutěží.

„Je nanejvýš důležité, aby se výsledky soutěží rozhodly na hřišti a aby byly všechny ligové trofeje uděleny na základě regulérních výsledků. My to jako odpovědní vůdci musíme klubům umožnit,“ dodal Čeferin a následně naznačil, že bude kvůli ukončení této sezony ochotný posunout začátek té další.