Nejlepší obránce světa odhalil, kdo je podle něj nejtěžší ubránit

Nejlepší obránce světa odhalil, kdo je podle něj nejtěžší ubránit

Aktuálně nejlepší stoper celé fotbalové planety byl fanoušky na Twitteru tázán, jaké útočníky staví do popředí světového žebříčku. Jeho odpovědi nás možná příliš nepřekvapí.

Virgil van Dijk je pilířem defenzivních řad nejen Liverpoolu, ale i celého nizozemského národního týmu. Jeho přítomnost je opravdu v každém utkání znát a každý soupeř brzy pozná, že takto univerzálního, vysokého a silného stopera není snadné obehrát.

Van Dijk se za svou kariéru potkal s celou řadou zvučných protihráčů. Dva z nich mají však opravdu výjimečný talent od přírody, který i jemu dává v zápasech zabrat. O koho se jedná?

„Na světě je dost útočníků, kteří jsou obtížní ubránit, ale pravděpodobně nejlepší, jakému jsem kdy čelil, je Messi,“ uvedl nizozemský obránce.

Následně se podíval i do Premier League. „V rámci anglické ligy je nejtěžší uhlídat Sergia Aguera,“ sdělil bez váhání, čímž vzdal ofenzivnímu kanonýrovi Manchesteru City hold. A určitě není sám, kdo zastává podobný názor, Aguero je svými hbitými průniky naprosto proslulý.

Virgil van Dijk pak ještě svým fanouškům přiznal, že kdyby nebyl obránce, patrně by ho bavilo hrát v útoku, a to na pozici číslo 10. I góly totiž nejsou tomuto přeborníkovi vůbec cizí. Zejména při každé standardní situaci se hráči soupeře musí mít na pozoru.