Nečekaný návrat? Tu možnost si nechávám otevřenou, přiznává bývalý kouč Barcelony

Nečekaný návrat? Tu možnost si nechávám otevřenou, přiznává bývalý kouč Barcelony

Současný lodivod španělského národního týmu, který v letech 2014-2017 stál také u kormidla Barcelony, přiznal, že by se do tohoto klubu mohl jednoho dne vrátit.

Na Luise Enriqueho a jeho působení v Barceloně nemají fanoušci zrovna špatné vzpomínky. Dnes už devětačtyřicetiletý trenér zde v sezoně 2014-15 vyhrál kýžený treble (domácí liga, domácí pohár a Liga mistrů), který jen rok na to okořenil rovněž velmi cenným doublem.

Následně se tento hrdina odporoučel do spárů mezinárodních vod, kde se chopil kormidla španělské reprezentace. Vzpomínky na katalánského obra mu ale zůstaly zaryty v srdci, a proto by se nebránil možnému návratu.

„Myslím si, že bych mohl trénovat kdekoliv, kde jsem působil dříve,“ zmínil podle deníku Goal Enrique. „Dveře ponechávám otevřené každému z nich. Můj čas v Barceloně byl naprosto úžasný, za což jsem velmi vděčný,“ říkal s uznáním.

Jedním z  kandidátů na horké katalánské křeslo byl i Ronald Koeman, který má ovšem ve smlouvě doložku, že nemůže Nizozemsko opustit před EUREM. A to bylo nyní posunuto. Téže osud by vesměs mohl čekat i Enriqueho.

„Jsme kompetentní a máme kvalitu k tomu, abychom na EURU uspěli. Nezáleží na tom, kdy se to uskuteční, až to přijde, musíme být co nejlépe připraveni,“ dodával kouč španělské národní lavičky.