Sagna varuje Arsenal: Když pustíte Aubameyanga do Barcelony, tak...

Sagna varuje Arsenal: Když pustíte Aubameyanga do Barcelony, tak...

Jeden z klíčových hráčů Arsenalu, útočník Pierre-Emerick Aubameyang, má s klubem smlouvu do léta 2021 a jednání o jejím prodloužení váznou. V anglických médiích se mezitím objevují hojné spekulace o možné předběžné domluvě Aubameyanga s Barcelonou na volném přestup v létě 2021. To se ale vůbec nelíbí bývalému hráči Gunners Sagnovi, který poslal do Londýna prostřednictvím médií varování.

„Prostě nemůže odejít, protože Arsenal buduje něco velkého. Radši ať mu razantně zvýší plat, než aby ho pustili do Barcelony. Pokud ho nechají odejít, náhrada za něj vyjde na 150 milionů liber a to si prostě klub nemůže dovolit,“ prohlásil Sagna v nedávném rozhovoru pro server Goal.com.

„Takže radím vám (Arsenalu) dobře, neutrácejte 150 milionů za jiného hráče a dejte radši 50 milionů jemu. Jinak to skončí stejně, jako s van Persiem a to přece nikdo nechceme,“ dodal Sagna.

Bacary Sagna strávil v Arsenalu mezi lety 2007 a 2014 nejlepší léta své kariéry a skalní fanoušci ho řadí mezi legendy klubu. V poslední době Sagna skrze média ostře kritizoval vedení Arsenalu, především co se týče přestupové politiky klubu. Aubameyang přišel do klubu z Dortmundu v lednu 2018 za 56 milionů liber a od té doby stihl nastřílet 49 gólů v 75 zápasech Premier League, do kterých nastoupil.

Premier League - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.