Skandál v Anglii. Walker trávil večer s prostitutkami, za porušení karantény už se omluvil

Skandál v Anglii. Walker trávil večer s prostitutkami, za porušení karantény už se omluvil

V Anglii platí z důvody snahy o zabránění masového šíření nového typu koronaviru zákaz vychází pokud není nezbytně nutné a zákaz sdružování. Devětadvacetiletý obránce Manchesteru City a anglického národního týmu Kyle Walker porušil obě tato nařízení. Podle deníku Sun totiž Walker trávil jeden z večerů v minulém týdnu ve společnosti dvou prostitutek.

„Chtěl bych využít této příležitosti a omluvit se všem za rozhodnutí, která jsem učinil minulý týden. Chápu, že moje role profesionálního fotbalisty ze mě dělá určitý vzor. Chci se omluvit rodině, kamarádům, klubu, fanouškům a veřejnosti za to, že jsem je zklamal,“ prohlásil Walker v reakci na odhalení tohoto skandálu.

Anglická média informovala o tom, že o celou Walkerovo "sex party" se už zajímá i policie. Potrestán však bude i samotným klubem. „Manchester City se cítí hluboce znepokojen touto událostí a hráč bude v nejbližších dnech interně potrestán,“ stálo v klubovém prohlášení.

Podle anglických médií je situace o to bizarnější, že Walker pár hodin po incidentu nahrával společné video, ve kterém apeloval na lidi, aby zůstávali doma a zbytečně nevycházeli ven. Ve Spojeném království je v tuto chvíli více než 40 tisíc nakažených a přes 4 tisíce lidí na infekční onemocnění Covid-19 zahynulo.