Prezident UEFA odhalil, co by ho přesvědčilo ke zrušení letošního ročníku evropských soutěží

Prezident UEFA odhalil, co by ho přesvědčilo ke zrušení letošního ročníku evropských soutěží

Nejvýše postavený muž evropského fotbalu promluvil o tom, za jakých okolností by i on zavelel k anulování současného ročníku Ligy mistrů a Evropské ligy.

Aleksander Čeferin je velkým zastáncem toho, aby se obě soutěže dohrály. „Tituly se mají udělovat podle výsledků na hřišti, a proto je pro nás nanejvýš důležité, abychom všechna utkání poctivě dohráli,“ zmínil. A tímto heslem se hodlá i řídit.

Vyhlídky šéfa UEFA by mohla narušit jenom nová vlna virové pandemie, která by oddálila i podzimní zápasy. V takovém případě by už nebyl dostatek prostoru, jak by se dalo manipulovat s kalendářem pro novou sezonu.

„Jsme ochotni posunout začátek nového ročníku, ten starý však nesmíme zakončit déle než v srpnu. Nemůžeme jej dohrávat v září nebo říjnu,“ pravil během nedělní tiskové konference Čeferin.

Ideálním scénářem tedy zůstává, kdyby se ligy mohly rozeběhnout už v polovině května. Tato možnost se rovněž jeví jako nejbližší možná. Jakékoliv dřívější resetování soutěže by bylo ohromně velkým překvapením.

„Jde nám především o to, abychom vymysleli společný kalendář. Aby evropské ligy pro všechny začínaly a končily ve stejnou dobu. Jsme připraveni hrát za zavřenými dveřmi. Stále je to lepší možnost, než nehrát vůbec,“ přidával Čeferin s tím, že osobně očekává pokračování až v červenci.