TOP 3 slávistické ikony novodobé éry, jejichž konta zdobí nejvíce rozhodujících tref

TOP 3 slávistické ikony novodobé éry, jejichž konta zdobí nejvíce rozhodujících tref

To, že se na exslávistického kapitána Milana Škodu v Edenu jen tak nezapomene, dokládají i jeho čísla, která zohledňují jen ty přesné zásahy, které pro jeho klub znamenaly vítězství.

Bývalý útočník Bohemians 1905, jenž oblékal dres Slavie od úvodu roku 2012 až do konce roku 2019 a během této éry se ocitl i na stoperské pozici, si totiž v rámci novodobé historie Fortuna:liga připsal hned třiadvacet vítězných branek a v tomto směru v rámci slavné značky ze Sinobo Stadium jednoznačně kraluje.

"Tuhle statistiku miluju," uvedl na své sociální síti čtyřiatřicetiletý útočník, jenž už pár měsíců obléká trikot tureckého Rizesporu, v němž se přiblížil na dostřel Klubu ligových kanonýrů.

Až za "škodovkou" jsou v tomto směru další výrazné postavy Stanislav Vlček, jenž je v Edenu zaměstnán jako vedoucí mužstva a Karel Piták, který oblékal sešívané barvy ve dvou érách a sice v letech 2002 - 2006 a 2013 - 2016. Zatímco prvně jmenovaný zaznamenal patnáct tříbodových tref, druhý zmíněný čtyřicetiletý rodák z Hradce Králové se v podobném duchu radoval čtrnáctkrát.

Z aktuálního kádru je na tom nejlépe možná trochu překvapivě stoper Michal Frydrych, který má na kontě již čtyři trefy, které přinesly slavnému "S" z Vršovic všechny body. No, co si budeme povídat - ofenzivně ladění jedinci Tecl, Olayinka, Ševčík, Stanciu, Musa a spol. budou muset zabrat...

Sešívaní střelci s největším počtem vítězných branek, které znamenaly tři body:

1. Milan Škoda - 23
2. Stanislav Vlček - 15
3. Karel Piták - 14

Česká liga - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.