Šádek větří kořist a Starka je chytrolín, co nevidí příliš daleko, hlásí majitel Zbrojovky

Šádek větří kořist a Starka je chytrolín, co nevidí příliš daleko, hlásí majitel Zbrojovky

Vlastník Zbrojovky Václav Bartoněk uvedl, že výpadek ze vstupného není pro klubový rozpočet žádnou velkou tragédií, protože činí zhruba čtyř procenta celkové částky. V souvislosti s letním dohráváním před diváky je navíc stále optimistou...

"Vstupné nám v nákladovém rozpočtu činí nějaká čtyři procenta, takže pokud vypadl příjem ze vstupného, není to tragédie. Dívám se na tuto věc optimisticky. Jestliže se nám podaří na přelomu května a června soutěže restartovat a do konce července dohrajeme národní soutěže, tak v létě bude na fotbal chodit víc lidí než teď. To je dost pravděpodobné už jen proto, že fanoušci budou hladoví," uvedl v interview pro idnes.cz první muž brněnského fotbalu

V souvislosti s úpravami smluv, které obvykle končí k třicátému červnovému dni, také není ve druhém největším městě republiky žádná velká honička. "Kontrakty jsme upravovat nemuseli, protože máme odhadem pětasedmdesát procent hráčů s koncem smluv 30. června 2022. Aktuálně nám žádné administrativní šachy nehrozí. Hráčské síto se u nás odehrálo v zimě, a když to řeknu pragmaticky, tak na konci letošního června budeme tuto otázku řešit u dvou či tří hráčů. Jinak ne," doplnil na idnes.cz Bartoněk.

Jisté problémy ovšem připoustí. A to zdaleka nejen kvůli příjmům z marketingových a televizních práv. "Marketingová a televizní práva od LFA jsou nastavena na pět splátek za sezonu. Tři se už odehrály. Čtvrtá a pátá splátka doběhnou, když se bude hrát, ale pokud jste ve 2. lize, je to o drobných penězích - v prostředí FNL obnáší jedna splátka zhruba 440 tisíc korun. Dívám se na to tak, že když ty peníze přijdou, tak zaplaťpánbůh, ale když nebudou, tak na to umřít nemůžete. Otázka je ale ještě jiná. Dopad tohoto nouzového režimu na střední firmy a jak ony budou schopny se restartovat. Kdo tohoto restartu nebude schopen, ten asi jako náš partner skončí. To se teď nedá předvídat," připustil idnes.cz citovaný čelní představitel druholigové značky, jenž hodlá vynaložit veškerý um a úsilí, aby se dohrálo.

Protože moc touží po návratu mezi elitu a prvoligovou příslušnost si touží vybojovat na hřišti, řeči o anulování ročníku, což by se hodilo zejména klubům namočených do sestupových vod, moc nekvituje. "Z celé sestavy dvaatřiceti členů LFA se nejvíc projevují chytrolín Starka z Příbrami, nějak se projevuje Opava, nějak Zlín, nějak se k tomu staví Karviná. Zlínu trochu rozumím, když jeho majitel Červenka říká, ať skončíme tak, jak to teď je. Prakticky ten, kdo je namočený, chce soutěže zakonzervovat. Když řeknete A, musíte k tomu znát ještě aspoň půlku abecedy. Při vší úctě k panu Starkovi jsem přesvědčený, že on si B, C, D a tak dále není moc schopen promítnout. Ano, ve druhé lize jsou čtyři kluby, které jsou schopny první ligu zvládnout, když je k ní přidáte. Pak by ale druhá liga nemohla být profesionální, navazovaly by kroky směrem do ČFL a MSFL a rozběhl by se dominový efekt, který by se po důkladné analýze musel popsat a vyhodnotit. Pak můžete uvažovat, jestli první ligu rozšířit na dvacet, druhou zredukovat na dvanáct nebo co dál," vyšlo na idnes.cz.

Vše říká i přesto, že by jeho klubu například rozšíření první ligy na dvacet týmu pomohlo. "Takhle já neuvažuju. Když chcete něco získat, musíte si to odpracovat. To je spravedlivé a poctivé. Být v hlavě nastavený tak, že mi může něco spadnout do klína. Nic přece není zadarmo. Neříkám, že bych se rozšíření vyloženě bránil, ale není mi vlastní jít takovou cestou. A dobře tedy, pokud by to takhle dopadlo, tak co potom bude s druhou ligou, jaké kluby ji budou tvořit, co to bude za soutěž? Vyloupnete čtyři saturované kluby, posunete je do první ligy a ze druhé uděláte paskvil? Berte to jako moji osobní spekulaci, ale můžete tam pak mít třetinu klubů, které to nemají šanci udýchat, a místo nich by měl přijít někdo z ČFL nebo z MSFL. Jak to vyřešíme pak?," ptal se Bartoněk.

"Když chci soutěž dohrát a svojí prací na hřišti dosáhnout kýženého výsledku, tedy abych postoupil, tak tohle je poslední možnost, aby se to stalo. Jak to vnímám z první ligy, tak k variantě s dohráním do konce července, srpnem jako měsícem pro pauzu a pro předkola evropských soutěží a zářím jako začátkem nového ročníku 2020/21 se přiklání dvanáct z šestnácti klubů. Na zřetel je potřeba brát reprezentaci, které vypadl červen, ale třeba krátkou letní přestávkou bych se vůbec netrápil. V Anglii nebo v Německu ji taky mají krátkou a taky hrají. Uvažuji pozitivně. Jsem schopen veškerý svůj um a úsilí dát ve prospěch toho, aby se dohrálo. Cítím tuto vůli i z jiných stran. Každý si může zkusit zaspekulovat, jak se asi na tuto věc dívají v Plzni. Jsou osm bodů za Slavií, tak si pana Šádka dovedu představit, že větří kořist," uzavřel funkcionář třetího týmu FNL, jehož stanovisko si jde přečíst na webu idnes.cz.