V Serii A se začíná šetřit, kluby se jednomyslně shodly na snížení platů

V Serii A se začíná šetřit, kluby se jednomyslně shodly na snížení platů

Kluby z italské ligy se jednomyslně shodly na snížení platů v období epidemie koronaviru. Jestli se sezona nedohraje, tak celé čtyři měsíce se výplaty sníží o třetinu. Pokud se ročník období kluby zkrátí mzdy o šestinu po dobu dvou měsíců.

Hlasování se zúčastnily všechny týmy kromě Juventusu, který už předtím oznámil, že jeho hráči a realizační tým nebudou brát výplatu čtyři měsíce. Podle vypočítané statistiky Juventus ušetří 90 milionů eur, což dělá skoro 2,5 miliardy korun.

Vedení italské nejvyšší ligy by rádo dokončilo přerušený ročník, ale musí být k tomu vhodné zdravotní podmínky a podpořit to musí také vláda. Za cíl po snížení mezd si vedení ligy dává minimální ztráty klubů.

Platy se snižují už všude. I trenér anglické reprezentace souhlasil se snížením platu. Kouč Anglie Southgate podle BBC si ročně přijde v přepočtu na 94 milionů korun. Všem zaměstnancům anglické Fotbalové asociace se výplatní páska zkrátí o 7,5 procent.

Itálie má po Španělsku druhý nejvyšší počet nakažených lidí v Evropě. Novému typu koronaviru podlehlo téměř 16 tisíc lidí (nejvíce v Evropě) a nakazilo se skoro 130 tisíc lidí, informuje web aktualne.cz.