Rozjede se Bundesliga? Kadeřábek trénuje, Gebre s Pavlenkou nikoliv

Rozjede se Bundesliga? Kadeřábek trénuje, Gebre s Pavlenkou nikoliv

Fotbalisté některých bundesligových klubů od pondělí začali trénovat. Přípravy na případný restart soutěže probíhají v malých skupinkách bez kontaktů a s odstupem od ostatních.

K přípravě se vrátil už i mistrovský Bayern, Schalke, Hoffenheim i s Pavlem Kadeřábkem. Naopak ani v malých skupinkách není umožněno týmu Brém. Ti se musí připravovat stále individuálně. Jejich žádost zatím neschválily tamní úřady. V Brémách působí i Češi Jiří Pavlenka a Theodor Gebre Selassie. Dle slov jejich trenéra Kohfeldta jsou oproti konkurenci znevýhodněni.

S tím, že ostatní mohou trénovat trenér Brém spokojený není. „Nadále budeme respektovat všechna nařízení, ale stále nás znervózňuje fakt, že naši konkurenti na jiných místech Německa už nějakou dobu trénují ve skupinách. Mám obavu, že kvůli tomu budeme v nevýhodě. Uvítali bychom jednotné celostátní řešení,“ uvedl trenér Kohfeldt na klubovém webu.

Všechny kluby musí dbát na to, aby hráči nebyli blízko u sebe, převlékat a mýt se musí většinou doma. Společné obědy jsou rovněž zakázané.

Bundesliga stojí od 13. března a hrát se určitě do konce dubna nezačne. Hrát se nejpravděpodobněji začne ještě později. Dle slov německého virologa se diváci na stadiony nepodívají až do konce tohoto roku.

Bundesliga - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.