Liverpool couvl. Nucenou dovolenou pro své zaměstnance bere zpět

Liverpool couvl. Nucenou dovolenou pro své zaměstnance bere zpět

Lídr Premier League bere zpět své předchozí rozhodnutí poslat některé zaměstnance na nucenou dovolenou a znepokojeným fanouškům se omluvil. Vedení Liverpoolu oznámilo, že se na výplaty personálu v době koronavirové krize pokusí najít jiné zdroje.

Liverpool se původně rozhodl využít státní program, jenž zaručuje lidem uvolněným z práce kvůli pandemii koronaviru podporu ve výši 80 procent jejich mzdy do maximální výše v přepočtu 80 tisíc korun měsíčně. Klub chtěl zaměstnancům zbylou částku doplácet.

Jenže zástupci Reds za tenhle krok slyšelo od fanoušků kritiku. „Jsme přesvědčeni, že jsme minulý týden došli ke špatným závěrům, a je nám to upřímně líto,“ napsal výkonný ředitel Liverpoolu Peter Moore v dopise fanouškům. Jeho slova citoval web aktualne.cz.

Liverpool nebyl jediným, kdo se rozhodl dát svým zaměstnancům nucenou dovolenou. Z Premier League to byly další čtyři týmy. Konkrétně Newcastle United, Tottenham, Bournemouth a Norwich City.

Anglická liga je přerušena stále na neurčitou dobu. Zatím vedení soutěže jedná s kluby o snížení platů hráčů v době přerušení o 30 procent. Kluby byly v minulých týdnech kritizovány, že zaměstnance posílají na státní podporu na úkor štědře placeným hráčům, kterým posílají pořád plné mzdy, píše se na aktualne.cz.